Středisko Teiresiás MU zve na akce, zaměřené na vzdělávání zrakově postižených

Zajímá vás tématika informačních a komunikačních technologií pro zrakově postižené, využití 3D tisku pro vzdělávání nevidomých či zpřístupňování astronomie pro tuto cílovou skupinu?

Pokud ano, pak jste srdečně zváni na akce, zaměřené na vzdělávání lidí se zrakovým postižením, které v průběhu podzimu pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Seminář o výuce informatiky nevidomých ve vývojových prostředích Alan a Coshi, 18. 10. 2019

Seminář je primárně určen pro učitele informatiky na druhém stupni základních škol a na víceletých gymnáziích. Vítán a zván je ale každý, koho tato tématika zajímá. Účastníci se v průběhu semináře prakticky seznámí s vývojovými prostředími Alan a Coshi, které lektorky semináře používají při výuce programování nevidomých žáků druhého stupně základních škol.

Podzimní Didaktický seminář 2019, 31. 10. – 1. 11. 2019

Didaktický seminář je určen všem učitelům základních a středních škol, které rozmáhající se společná výuka studentů se speciálními vzdělávacími potřebami postavila před úkoly, s nimiž se patrně ve své dosavadní praxi nesetkali, a přesto je musejí – mnohdy pod nemalým časovým tlakem – řešit. Program opět pokryje vybrané partie

Součástí programu bude i návštěva zábavního vědeckého parku VIDA! s možností prakticky si vyzkoušet přístupnost vybraných exponátů pro zrakově postižené, a setkání, zaměřené na život Kurta Gödela, blízkého přítele Alberta Einsteina.

Podzimní Agora 2019: dvoudenní konference o využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením, 2.-3. 11. 2019

Oblíbená dvoudenní konference o využití informačních a komunikačních technologií (ICT) uživateli se zrakovým postižením proběhne již po desáté.

Zájemci se na Agoru přicházejí seznámit se s novinkami v oblasti speciální výpočetní techniky, vyměnit si zkušenosti či se prakticky procvičit v dovednostech v práci s ICT pomocí odečítacího nebo zvětšovacího programu.

Zájemci si budou moci vyslechnout 9 příspěvků v plenární sekci, seznámit se s produkty a službami 11 vystavovatelů, či se přihlásit na některé z 23 nabízených workshopů. Více informací k jednotlivým částem programu jsou k dispozici v následujících článcích:

Součástí doprovodného programu je procházka večerní oblohou pro nevidomé a slabozraké, která proběhne 1. 11. večer na brněnské hvězdárně.

Bližší informace ke všem pořádaným akcím vám v případě zájmu poskytne Radek Pavlíček na e-mailu pavlicek@teiresias.muni.cz.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..