Podcast Bez bariér

Podcast Bez bariér popularizuje tematiku webové přístupnosti a posluchačům nabízí důvěryhodný zdroj informací o tomto oboru. Autory a moderátory jsou Radek Pavlíček a Ondřej Pohl – oba jsou držiteli nejvyšší možné certifikace v tomto oboru – IAAP Certified Professional in Web Accessibility (CPWA).

Podcast je připravován s ohledem na maximální míru přístupnosti – ke každé epizodě je proto k dispozici i textový přepis a audiovizuální podoba na YouTube je opatřena titulky.

V roce 2023 získal podcast od Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením 1. cenu v rozhlasové kategorii za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení.

Radek Pavlíček a Ondřej Pohl pózují po předávání cen Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením. Radek drží dárek, Ondra diplom. V pozadí je řečnický stůl, plátno a vlajky České republiky a Evropské unie.

Playlisty

2. série (rok 2024)

1. série (rok 2023)

Co o podcastu říkají posluchači

@cernozraky

Děkuji za celoroční předávání informací a vědomostí.

Markéta

Právě jsem si poslechla poslední letošní díl podcastu Bez bariér na Vašem blogu a jsem moc ráda, že bude tento odborný seriál s tak mile neformální atmosférou pokračovat i v roce, do kterého jsme vstoupili.

S nadšením objevuji, že je možné mluvit o tak odborném tématu, jakým je digitální přístupnost, poutavě, srozumitelně i laikům, ale především vždycky s odkazem na konkrétní dopad a funkčnost v praxi každodenního uživatele internetu. Netušila jsem, jak je vlastně toto téma široké, z jakých možných aspektů, v jakých souvislostech lze na přístupnost pohlížet a zabývat se jí. Nesmírně mě zaujal například dvoudílný rozhovor s Kateřinou Peškovou a Petrem Vysučkem, kterých si velice vážím jako odborníků pro oblast komunikace, jazyků a přístupnosti informací pro osoby se sluchovým handicapem.


Podcast Bez bariér vzniká s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška, společnosti ACTUM Digital a jako jeden z výstupů projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity.