Pozvánka na seminář o výuce informatiky nevidomých ve vývojových prostředích Alan a Coshi

Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity pořádá seminář, zaměřený na výuku informatiky nevidomých ve vývojových prostředích Alan a Coshi. Seminář povedou doc. RNDr. Ľudmila Jašková, PhD. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě a mgr. Mária Karasová ze Spojenej školy internátnej pre žiakov so zrakovým postihnutím.

Pro koho je seminář určen?

Seminář je primárně určen pro učitele informatiky na druhém stupni základních škol a na víceletých gymnáziích. Vítán a zván je ale každý, koho tato tématika zajímá.

Program semináře

Účastníci se v průběhu semináře prakticky seznámí s vývojovými prostředími Alan a Coshi, které lektorky semináře používají při výuce programování nevidomých žáků druhého stupně základních škol.

Prostředí Alan slouží k programování sekvence zvuků, prostředí Coshi k programování pohybu virtuálního objektu po ozvučené čtvercové síti na obrazovce počítače.

Bližší informace k jednotlivým vývojovým prostředím viz

Kdy, kde, za kolik

Seminář proběhne v pátek 18. října 2019 od 14.00 do 16.00 ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity (Komenského náměstí 2, Brno).

Účast na semináři je bezplatná.

Registrace

Zájemce o účast na semináři prosíme o registraci zasláním e-mailu na adresu pavlicek@teiresias.muni.cz.


Seminář je součástí projektu Kvalitní inkluzivní vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na základní a střední škole (projekt číslo CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004872), PV KA2 – Škola jako centrum kolegiální podpory.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..