Průvodce přístupností

Je pro vás přístupnost nové téma a nevíte, kde začít a jak ji uchopit? Pak jste tady správně 🙂 Na tuto stránku budu postupně doplňovat informace, které vám pomohou se v tematice přístupnosti zorientovat.

Zákon o přístupnosti: otázky a odpovědi

Zákon č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, je důležitým legislativním dokumentem, jehož cílem je zlepšení přístupnosti digitálního obsahu v České republice. Tento zákon stanovuje, že webové stránky, mobilní aplikace a veškeré digitální dokumenty poskytované veřejnými institucemi musí být v maximální možné míře přístupné pro všechny uživatele, včetně osob se zdravotním postižením a seniorů.

Pokud se chcete se zákonem o přístupnosti seznámit, připravil jsem v roce 2020 adventní kalendář, nabízející odpovědi na nejčastější dotazy, které v souvislosti se zákonem o přístupnosti dostávám. Zákon o přístupnosti: otázky a odpovědi.

Kvalitní zdroje o přístupnosti

Informací o přístupnosti lze na webu najít spoustu. Z těch, které se vyplatí sledovat a čerpat z nich inspiraci a poučení, jsem vytvořil v roce 2022 adventní kalendář a nazval jej Kvalitní zdroje o přístupnosti.