Jarní Agora 2020 ONLINE proběhne v náhradním termínu 28. 5. 2020

Milí přátelé a přiznivci Agory,

omlouváme se vám za technické komplikace, které provázely začátek včerejšího vysílání plenární sekce Agory, a které byly korunovány poruchou na vysokém napětí a výpadkem proudu v části Brna, v níž sídlíme. Mrzí nás to, protože výsledek našeho snažení tak bohužel vůbec neodpovídal množství času a péči, kterou jsme přípravě věnovali.

Po obnovení dodávky proudu, ke kterému došlo krátce před půl dvanáctou, jsme se z několika důvodů rozhodli už ve vysílání nepokračovat a po domluvě s přednášejícími plenární sekci jarní Agory 2020 online uspořádat v náhradním termínu ve čtvrtek 28. května od 10.00.

Program zůstává stejný a můžete se těšit na následující příspěvky:

  • Michal Jungmann, GALOP, s.r.o.: Odečítání obrazovky v roce 2020
  • Petr Dušek: 3D tisk v LablindZone
  • Kristýna Savaryová, Jan Šimík, BlindShell: Novinky u BlindShellu
  • Roman Martinovič, Corvus: Corvus – vytrvalý maratónec
  • Tomáš Hrdinka, Spektra, v.d.n.: přenosná kamerová lupa Compact 10 HD Speech
  • Adam Fendrych, Rohlik.cz, Roman Kabelka, Master Internet: Jak a proč jsme zpřístupňovali Rohlik.cz
  • Gabriela Drastichová, Nadační fond Českého rozhlasu: finanční podpora jednotlivců i organizací ze sbírky Světluška

Živý přenos

Živý přenos v češtině (respektive slovenštině) budete moci sledovat na agora.muni.cz/program/plenarni-sekce, případně na YouTube kanálu Střediska Teiresiás. Simultánně tlumočenou verzi do angličtiny pak na facebookové stránce Střediska Teiresiás.

Záznam vysílání bude následně k dispozici pro ty zájemce, kteří se k nám nemohou připojit v době vysílání.

Detailní program plenární sekce včetně anotací najdete v článku Jarní Agora 2020 ONLINE: jaký bude program plenární sekce

Workshopy a výstava

Na webu Agory najdete v sekci Workshopy jarní Agory 2020 vypsán první workshop, stejně tak můžete přes stránku Výstava jarní Agory 2020 projevit zájem o návštěvu prvního virtuálního stánku.

Informace o dalších aktivitách budeme postupně zveřejňovat na webu Agory, Poslepu.cz, Pélionu a našich sociálních sítích.

Poděkování závěrem

Děkujeme za množství povzbudivých zpráv, které jste nám v průběhu včerejška a dneška posílali. Velmi si vážíme vaší podpory – je pro nás motivací pro další práci.

Těšíme se na setkání ve čtvrtek 28. 5. od 10.00 – věříme, že tentokrát už vše proběhne bez komplikací a Agoru si naplno užijeme 🙂

Radek Pavlíček & Pepa Konečný
za celý organizační tým Agory


O Agoře

Agora je dvoudenní konference, zaměřená na tématiku využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením. Od roku 2015 ji pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity za podpory společnosti Deloitte, Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a dalších partnerů.

Agora si i přes svou nedlouhou historii vybudovala mezi uživateli ICT s těžkým postižením zraku výborné renomé. Posledních běhů se pravidelně účastní přes 150 zájemců a jejich počet stále roste. Agora je pro účastníky ideálním místem, kde se mohou v přístupném prostředí seznámit s tím, jak jim informační a komunikační technologie mohou pomoci překonávat bariéry při studiu, zaměstnání i v běžném životě.

O Středisku Teiresiás

Pořadatelem akce je Středisko Teiresiás, plným názvem Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky, které Masarykova univerzita zřídila v Brně v roce 2000. Jeho úkolem je zajišťovat, aby studijní obory akreditované na univerzitě byly v největší možné míře přístupné také studentům nevidomým a slabozrakým, neslyšícím a nedoslýchavým, s pohybovým handicapem, případně jinak postiženým.

Středisko je garantem programu celoživotního vzdělávání nevidomých, jehož cílem je umožnit zrakově postižené veřejnosti, aby si bez ohledu na věk a sociální postavení doplnila vzdělání v dílčích předmětech akreditovaných studijních oborů způsobem odpovídajícím zrakovému postižení.

Více informací viz www.teiresias.muni.cz.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..