Ve čtvrtek proběhne další Global Accessibility Awareness Day. Jste srdečně zváni

Global Accessibility Awareness DayVe čtvrtek 15. května 2014 proběhne další Global Accessibility Awareness Day (GAAD). Jeho cílem je motivovat veřejnost k diskusím, přemýšlení a chuti dozvědět se něco o přístupnosti (webu, software či mobilních aplikací) a potřebách lidí s nejrůznějším postižením.

Na podporu Global Accessibility Awareness Day proběhne celá řada skutečných i virtuálních akcí, ke kterým se můžete v případě zájmu přidat. Akcí s osobní účastí se letos po prvé zapojí i Česká republika. V Brně od 15. do 17. května proběhne jubilejní 25. ročník Tmavomodrého festivalu, na jehož doprovodných akcích se bude možné seznámit s asistivními technologiemi pro uživatele s těžkým postižením zraku, jejich praktickým využitím či aplikacemi, které pomáhají lidem se zrakovým postižením.

Zajímavou akcí pak podpoří GAAD The Paciello Group. Zájemcům nabízí účast na Inclusive Design 24 (#ID24) – 24 hodinovém maratonu webinářů o spoustě témat, která souvisejí s přístupností. Přednášet budou například Mike Paciello (These 5 Changes Will Advance Inclusive Design), Marco Zehe (What modern web apps sound like) nebo Léonie Watson (Rock & roll guide to HTML5 & ARIA).

Zapojit se ale můžete i z domova nebo z kanceláře – otestováním přístupnosti svého webu, vyzkoušením si ovládání počítače pouze z klávesnice, nebo pomocí s otitulkováním videa.

Pokud se ke GAAD připojíte, tweetněte o tom s hashtagem #gaad či napište o svém zážitku na blog a dejte vědět i organizátorům na e-mail globala11yawarnessday@gmail.com.

Související odkazy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..