Hledáme přednášející na konferenci INSPO 2016

Nabízíte nějakou zajímavou službu, web nebo aplikaci pro uživatele se zdravotním postižením či neziskovky a chcete ji veřejně představit? Pokud ano, pak čtěte dále 😉

V březnu 2016 pořádá BMI sdružení už 16. ročník konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Na konferenci se každoročně sejde více než 300 účastníků, které tvoří lidé s nejrůznějším zdravotním postižením, pracovníci pomáhajících organizací, knihoven, poskytovatelé sociálních služeb či studenti z celé republiky. Konference se uskuteční v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha.

Cílem konference INSPO je seznámit účastníky s novými způsoby využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním znevýhodněním, představit nové aplikace či projekty a v neposlední řadě nabídnout prostor k profesní či uživatelské výměně zkušeností či networkingu.

Dopolední program je společný pro všechny účastníky, odpolední prezentace se rozdělí do tří sekcí s tradičním zaměřením. První sekce se bude zabývat přístupností nejen webu, bude zaměřena převážně technologicky a mám ji na starost já. Druhá, kterou moderuje Hana Kunešová, představí technologie pro osoby se sluchovým postižením. Třetí sekce se zaměří na využití informačních a komunikačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Zahájení 15. ročníku konference INSPO

Vystavovatelé

Využití výstavní plochy v předsálí k podrobnějšímu seznámení účastníků se svým produktem či projektem je zpoplatněno částkou 2000 Kč + DPH za 1 stůl. Zájemci o prezentaci ve výstavní části se mohou přihlásit na adrese winter@brezen.cz.

Přednášející

Protože v publiku budou sedět v drtivé většině koncoví uživatelé služby, prezentace by měla být prakticky zaměřená a jejím smyslem by mělo být ukázat, k čemu je vaše služba dobrá, v čem spočívají její výhody a jak může uživatelům usnadnit život.

Přednášející budou mít k dispozici PC s dataprojektorem a připojením k internetu a jejich prezentace by se měla vejít do 15 minut včetně diskuse. V prezentaci by se měli soustředit na předání nejdůležitějších informací s tím, že podrobněji mohou své téma rozvést v příspěvku do sborníku konference, který obdrží všichni účastníci. Další možností je prezentovat své řešení na stánku v předsálí.

Nabídky prezentací do sekce Přístupnost nejen webu je možné zasílat přímo na moji adresu radek.pavlicek@gmail.com ve formě stručné osnovy, jak máte v plánu svoji prezentaci pojmout, a to do 15. prosince 2015. Nabídky prezentací do ostatních sekcí posílejte na adresu winter@brezen.cz.

Poté, co programový výbor konference vybere a sestaví z nabídek program, dostanou přednášející podrobnější instrukce. Termín pro odevzdání příspěvku do sborníku bude v průběhu února, aby bylo dost času na zredigování příspěvků a výrobu sborníku.

Těším se na vaše návrhy.

Videozáznamy z loňského ročníku

Fotogalerie z loňského ročníku na Flickru

INSPO 2015, 28. března 2015

Související odkazy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..