Český JAWS 2023.2303.144.2

Rádi bychom vás informovali o tom, že instalace avizované finální české verze odečítacího programu JAWS 2023 je k dispozici na obvyklé adrese

www.galop.cz/download/jaws

Máte-li v počítači již nainstalované předchozí české vydání (CS01 – veřejná betaverze), lze instalační soubor finálního vydání rovněž jednoduše vyhledat a stáhnout přes Nabídku Start → Vyhledat aktualizace na Internetu – JAWS 2023. Podporovány jsou nyní pouze 64bitové edice operačního systému Windows 10 a 11 pro počítače PC.

Z novinek ve verzi 2023 bychom rádi zmínili zejména novou funkci Rozpoznání zvýraznění (Smart Glance) na webových stránkách, vylepšení Historie oznámení či novou volbu „Tabulky“ v režimu Chytré navigace. Kompletní soupis novinek je k dispozici na adrese www.galop.cz/doc/jaws/jaws2023novinky.html.

Stejně jako u verze 2022 průvodce instalací již nemá vlastní ozvučení a JAWS je tak třeba instalovat při spuštěné předchozí verzi. Případně stačí stiskem Ctrl + Windows + Enter spustit funkci Předčítání, která Vám instalaci ozvučí.

Máte-li v počítači nainstalováno anglické vydání verze 2023, je nutné je z počítače před instalací českého vydání odinstalovat.

Pro hlášení případných chyb prosím použijte adresu jaws@galop.cz. Všemi relevantními podněty se s kolegy budeme zabývat a pokusíme se je zohlednit v některém dalších vydání české verze JAWS 2023.

Nevíte-li s jistotou, zda je vaše licence JAWSu platná i pro novou verzi 2023, můžete si stav své licence ověřit na stránce www.galop.cz/ilm – kromě verze JAWSu se zde po zadání sériového čísla dozvíte i počet zbývajících aktivací pro vaši licenci a v případě vyčerpání všech aktivací máte možnost prostřednictvím jednoduchého formuláře požádat o doplnění aktivací.

Na úplný závěr bychom pak rádi znovu oficiálně poděkovali všem, kdo se podíleli na testování nové verze a bez jejichž aktivní spolupráce by příprava nové verze byla nepoměrně složitější.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..