Bezplatné webináře pro JAWS a MAGic od Freedom Scientific

Vzdělávacích materiálů není nikdy dost. A to hlavně k tématům, se kterými se člověk nesetkává příliš často, a kdy trávit spousty hodin bádáním a zkoumáním je až krajním řešením, jak se potřebné věci naučit. Dle mého názoru je vždy lepší a efektivnější se v dané problematice nechat někým zkušeným a znalým věci proškolit.

Jedním ze zdrojů, které v takových případech využívám, jsou bezplatné webináře, nabízené společností Freedom Scientific. Ta vyvíjí odečítací program JAWS a zvětšovací program MAGic a webináře jsou proto zaměřeny právě na práci s výpočetní technikou pomocí těchto asistivních technologií.

Webinář (jak se píše ve Wikipedii) je živá forma online komunikace, která probíhá prostřednictvím Internetu pouze přes webový prohlížeč. Webináře od Freedom Scientific pokrývají jak témata pro začátečníky (například Introduction to Office 2016 with JAWS and MAGic), tak pro zkušenější a pokročilejší uživatele (například Simple Word Forms with JAWS and MAGic).

Na přehledové stránce každého webináře jsou zpravidla k dispozici tři odkazy, pomocí nichž je možné se dostat k prezentovanému obsahu:

  • Archive of webinar – po potvrzení tohoto odkazu je možné si celý webinář nechat přehrát,
  • MP3 file of webinar – audiozáznam celého webináře v MP3 formátu,
  • HTML files of webinar – HTML soubory, obsahující probíranou látku, které si mohu samostatně prostudovat.

Jedinou bariérou pro uživatele z České republiky může být bariéra jazyková (prostředí webinářů jako takové je samo o sobě přístupné) a jiná sada horkých kláves v aplikacích MS Office, ale pokud vládnete angličtinou na komunikační úrovni a některé z nabízených témat vás zaujalo, určitě bezplatné webináře od Freedom Scientific vyzkoušejte.

Mně osobně tato forma vzdělávání velmi vyhovuje, protože nemusím nikam cestovat a potřebné věci mohu v klidu nastudovat u svého pracovního stolu.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..