Théseus: bezplatná online poradna k přístupnosti, 4. března 2022 od 13.00

Théseus je nový projekt Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřený na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška – našeho dlouholetého skvělého parťáka.

Pro letošní rok tak chystáme celou řadu nejrůznějších aktivit, jejichž cílem je nabídnout pomocnou ruku těm, kdo se přístupnosti digitálního prostředí věnují – či se jí chtějí začít věnovat – aby výsledky jejich práce byly skutečně přístupné pro uživatele.

  • Rádi byste měli svůj web přístupný co nejširší skupině uživatelů? Tedy i těm, kteří mají nějaké zdravotní postižení či specifické potřeby, a nevíte, jak na to?
  • Dostali jste od uživatelů zpětnou vazbu, že některá část Vašeho webu je nepřístupná, a rádi byste to napravili?
  • Máte dojem, že Váš web už s přístupností v rozumné míře počítá, ale chcete si ověřit, zda tomu tak skutečně je?
  • Začínáte tvořit nový web – nebo upravujete stávající – a rádi byste neopomněli žádný soudobý standard ani zásadu dobré praxe, mezi které jistě patří i přístupnost?

Místem, na kterém můžete získat odpovědi na (nejen) výše položené otázky, je online poradna k přístupnosti, která se uskuteční v pátek 4. 3. 2022 od 13.00. Předpokládaný konec je ve 14.00, ale v případě zájmu a potřeby můžeme skončit i později 🙂

Účast na akci je zdarma, jen je třeba se zaregistrovat.

Registrovat se na pátek 4. 3. 2022

Těšíme se na Vás 🙂

Lukáš Hosnedl, Honza Balák & Radek Pavlíček

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..