Spouštíme veřejné beta testování lokalizované verze odečítacího programu JAWS 2024

S blížícím se koncem školního roku bychom rádi zájemcům nabídli možnost vyzkoušet si lokalizovanou verzi odečítacího programu JAWS 2024.

První testovací vydání (instalační program má přibližně 800 megabajtů) je k dispozici na adrese

www.galop.cz/beta/J2024.2403.3.2-CSY-64bit.exe

Český JAWS verze 2024 podporuje všechny 64bitové edice operačního systému Windows 10 a 11. Starší verze operačního systému již podporovány nejsou.

Z novinek, které přináší verze 2024, bychom v této chvíli rádi zmínili zejména funkci Zaměření obličeje pro optimální nastavení kamery před videohovorem, Dělený režim braillského řádku, umožňující zobrazit na jednom řádku informace z různých míst či Picture Smart AI, využívají k popisování obrázků generativní umělou inteligenci, s níž se můžete blíže seznámit v příspěvku Michala Jungmanna Nová funkce Picture Smart AI odečítacího programu JAWS na jarní Agoře 2024.

Novou funkci Picture Smart AI je potřeba po instalaci JAWSu 2024 nejprve zapnout přes položku Early Adopter Program v menu JAWSu a po restartu JAWSu bude dostupná.

V aktuální české verzi JAWSu, založené na březnovém vydání, zatím není možnost pokládat k výsledkům Picture Smart AI doplňující dotazy. Tato funkce, která už byla představena v rámci prezentace na Agoře, bude dostupná až od příští verze, založené na květnovém vydání.

Kompletní soupis novinek včetně podrobnějšího popisu nové funkce Picture Smart AI je k dispozici na adrese www.galop.cz/doc/jaws/jaws2024novinky.html.

Máte-li v počítači nainstalováno anglické vydání verze 2024, je nutné je z počítače před instalací českého vydání odinstalovat.

Pro hlášení případných chyb prosím použijte adresu jaws@galop.cz. Všemi relevantními podněty se s kolegy budeme zabývat a pokusíme se je zohlednit při vydání finální české verze JAWS 2024, která by měla následovat během několika týdnů.

Na závěr bychom jako vždy rádi oficiálně poděkovali všem, kteří se podíleli na testování nové verze, a stejně tak i Vám všem, kteří svým podnětem v rámci veřejného testování ještě pomůžete JAWS 2024 vylepšit.

Přejeme vám krásné léto.

Za GALOP, s.r.o.

Radek Pavlíček
Michal Jungmann

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..