Přístupnost webu Českých drah s odečítači obrazovky

Nevidomí a slabozrací lidé poměrně často cestují vlakem. Jedním ze subjektů, který dbá na potřeby cestujících se zrakovou vadou, jsou i České dráhy. Ty na začátku loňského roku spustily nový e-shop, který bylo potřeba z pohledu přístupnosti trochu vyladit tak, aby jej mohli bez větších obtíží používat i cestující s těžkým zrakovým postižením.

Pro vzdělávací portál Pélion sepsal principy práce s webem Českých drah bez zrakové kontroly včetně rad a tipů Honza Balák. V případě zájmu je najdete ve dvoudílném článku Jak na nový e-shop Českých drah s odečítači obrazovky NVDA a JAWS.

První díl se věnuje volbě vohdného webového prohlížeče, některým specifikům práce s webem prostřednictvím odečítačů (našeptávače, tlačítko s podmnu…) a novým funcionalitám e-shopu: Oblíbení cestující, Věrnostní program ČD body a Moje In-Karta.

https://www.portal-pelion.cz/novy-e-shop-ceskych-drah-odecitaci-obrazovky-nvda-jaws-1-cast/

V druhém díle se pak mohou čtenáři detailněji seznámit s platebními metodami v e-shopu a v aplikaci Můj vlak a zajištěním asistence na nádraží.

https://www.portal-pelion.cz/novy-e-shop-ceskych-drah-odecitaci-obrazovky-nvda-jaws-2-cast/

Tématika přístupnosti webu Českých drah bude i na programu konference INSPO 2018, jejíž 18. ročník proběhne v sobotu 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. Bližší informace o kompletním programu včetně informací o registraci najdete v případě zájmu v článku INSPO 2018: přijďte se seznámit s novinkami v oblasti informačních a komunikačních technologií pro zdravotně postižené.

Ohlédnutí za INSPO 2017: rekordní účast i inovace ve zpřístupnění

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..