Prezentace tématiky přístupnosti na konferenci ISSS 2014

Ve dnech 7. a 8. dubna 2014 se díky vstřícnosti pořadatelů opět účastníme konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.

V uplynulých měsících se nám podařilo navázat intenzivnější spolupráci s Ministerstvem vnitra, které má právě přístupnost ve své gesci. Výsledkem naší spolupráce je nejen začlenění naší Poradny pro přístupnost do výstavních prostor Ministerstva vnitra, od čehož si slibujeme vyšší zájem o tuto tématiku ze strany návštěvníků konference, ale také uspořádání společného workshopu s názvem Připravovaná legislativa pro přístupnost informací a dokumentů. Ten proběhne v pondělí od 17:15 do 18:15 v Jednacím sále kongresového centra Aldis a jeho obsahem bude připravovaná legislativa pro přístupnost informací (včetně zcela nového legislativního rámce pro přístupnost dokumentů) a implementace mezinárodní normy WCAG 2.0 do českého prostředí. Po úvodních prezentacích bude prostor pro diskusi. Jste srdečně zváni.

Ke konferenci ISSS už neodmyslitelně patří soutěže Biblioweb a Zlatý erb, v nichž jsme i letos hodnotili kritérium přístupnosti. Pokud jste soutěžili a zajímá vás, jak jste dopadli či kde má váš web nějaká slabá místa v přístupnosti, stavte se v naší Poradně pro přístupnost – kolega Michal Jelínek vás rád s výsledky testování seznámí. V případě zájmu si také budete moci pod odborným vedením zkusit, jak se s vaším webem pracuje poslepu.

Těšíme se na setkání.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..