Pozvánky na dny otevřených dveří do poradenského centra Alfons na VUT a brněnského TyfloCentra

Pokud budete ve čtvrtek 10. listopadu v Brně, máte hned dvě příležitosti seznámit se blíže s prací subjektů, které poskytují služby lidem s těžkým postižením zraku.

Poradenské centrum Alfons VUT v Brně

Poradenské centrum Alfons je součástí Institutu celoživotního vzdělávání VUT v Brně a jeho posláním je poskytovat poradenství a podpůrné služby uchazečům a studentům se specifickými vzdělávacími potřebami.

Od 11 hodin jste zváni do jeho nových odloučených prostor na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického v Brně, kde budete mít možnost seznámit se službami pro studenty VUT a zeptat se na vše, co vás zajímá. Budete mít také příležitost vyzkoušet si EEG Biofeedback či seznámit se s tvorbou e-slovníku českého znakového jazyka a vymýšlením nových znaků spojených s technikou. K vidění budou i pracovní listy pro dyslektiky na rozvoj studijních kompetencí a spoustu dalšího.

Od 15 hodin pak bude probíhat doprovodný kulturní program v kavárně Lakeview.

Den otevřených dveří Alfonse na Facebooku.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o. p. s. je obecně prospěšná společnost, která pomáhá nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života. Lidem s těžkým postižením zraku nabízí celou řadu služeb.

Od 13 do 18 hodin jste zváni do prostor brněnského TyfloCentra na Chaloupkově 3, kde si budete moci vyzkoušet například chůzi s bílou holí či průvodcem, seznámit se s kompenzačními pomůckami a výpočetní technikou pro uživatele s těžkým postižením zraku či se podívat na ukázky sebeobrany pro nevidomé.

Kompletní program Dne otevřených dveří v brněnském TyfloCentru (pdf; 680 kB)

Pokud se na některý z dnů otevřených dveří vydáte a budete se chtít podělit o své dojmy, komentáře u tohoto článku jsou Vám otevřeny 🙂

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..