Pozvánka na didaktický seminář o využití ICT ve výuce žáků se zrakovým postižením

Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity ve dnech 1. a 2. listopadu 2018 pořádá didaktický seminář pro učitele, jehož cílem je nabídnout prostor pro sdílení didaktických postupů a metod využitelných při společné výuce žáků a studentů ve výuce žáků se zrakovým postižením se zaměřením na využití informačních a komunikačních technologií.

Cílové skupiny

Primární cílové skupiny semináře jsou dvě:

  • všichni učitelé základních a středních škol, které rozmáhající se společná výuka studentů se speciálními vzdělávacími potřebami postavila před úkoly, s nimiž se patrně ve své dosavadní praxi nesetkali, a přesto je musejí — mnohdy pod nemalým časovým tlakem — řešit,
  • ti z vás, kteří již zkušenosti s výukou studentů se zrakovým postižením nebo podpůrným servisem mají, mohou ve svém oboru nabídnout určité know-how a jsou ochotni se o ně s ostatními dělit.

Program semináře

Program bude rozdělen do tří bloků

  • Tvorba grafiky, práce s grafickými materiály
  • Výpočetní technika a asistivní technologie I
  • Výpočetní technika a asistivní technologie II

a účastníci budou mít příležitost se v průběhu semináře seznámit například s technologiemi pro výrobu grafiky učitelem, nástroji na zápis matematiky/symboliky či pomůckami pro podporu vzdělávání a gramotnosti.

Organizační informace

Seminář proběhne v prostorách Střediska Teiresiás na Komenského náměstí 2 v Brně od čtvrtka 1. do pátku 2. listopadu 2018. Program bude začínat ve čtvrtek po obědě (13.00) a končit v pátek odpoledne (16.30).

Účast na semináři je zdarma, pro účastníky bude zajištěno občerstvení během semináře včetně čtvrteční večeře a pátečního oběda.

Náklady na dopravu jsou v režii účastníků. Pokud potřebujete pomoci se zajištěním ubytování, kontaktujte nás prosím, ubytování se Vám pokusíme na naše náklady zajistit.

Bližší informace včetně detailního programu jsou k dispozici na stránce DIDAKTICKÝ SEMINÁŘ 2018.

Zájemci o seznámení se s dalšími možnostmi, které nabízí informační a komunikační technologie zrakově postiženým uživatelům, jsou pak zváni na podzimní Agoru 2018.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..