Kvalitní zdroje o přístupnosti: WebAIM – Web Accessibility In Mind (5/24)

Web neziskové organizace WebAIM.org jistě není třeba pravidelným čtenářům Poslepu.cz či účastníkům mých školení nebo přednášek představovat.

WebAIM – Web Accessibility In Mind

Společnost WebAIM (Web Accessibility In Mind) poskytuje komplexní řešení pro přístupnost webu již od roku 1999. Díky těmto dlouholetým zkušenostem se společnost stala jedním z předních mezinárodních poskytovatelů odborných služeb v oblasti přístupnosti webu.

Posláním společnosti WebAIM je rozšiřovat potenciál webu pro osoby se zdravotním postižením. Umožňuje jednotlivcům a organizacím vytvářet přístupný obsah tím, že jim poskytujeme znalosti, technické dovednosti, nástroje, strategie vedení organizací a vize.

Na WebAIM.org najdeme například

  • Articles: spoustu článků, které velmi srozumitelnou a čtivou formou seznamují čtenáře s různými oblastmi tvorby přístupnéhow webu;
  • Resources: celou řadu praktických zdrojů pro tvorbu přístupného webu: nástroje pro testování (včetně populárního nástroje WAVE), přehledy klávesových zkratek či WebAIM Blog
  • Projects: volně dostupné výstupy projektů, které WebAIM provozuje – za všechny jmenujme populární průzkumy mezi uživateli screen readerů či The WebAIM Million, poskytující to, co čem je často velká poptávka – tvrdá data, o která je možné se při tvorbě přístupného webu opřít.

Navštívit WebAIM.org


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..