Kvalitní zdroje o přístupnosti: Accessibility Fundamentals by Microsoft (6/24)

Kurzů, zaměřených na základy přístupnosti existuje celá řada. I když se může na první pohled zdát, že studium více základních kurzů o přístupnosti nemusí být přínosné, opak je pravdou – různí autoři pojímají tématiku přístupnosti různými způsoby či kladou důraz na témata, která se v jiných základních kurzech nemusí vůbec objevit.

Accessibility Fundamentals by Microsoft

Kurz Accessibility Fundamentals od Microsoftu nabízí 4 moduly

  • Introduction to disability and accessibility: Úvodní modul seznamuje se základními myšlenkami a definicemi potřebnými k pochopení principů přístupnosti.
  • Microsoft Accessibility Features and Tools: V tomto modulu se dozvíte, jak používat klíčové funkce a nástroje pro přístupnost zabudované v produktech společnosti Microsoft, jako jsou Windows 10, Microsoft PowerPoint a Microsoft Translator.
  • Creating accessible content with Microsoft 365: Tento modul ukazuje, jak vytvářet přístupný obsah v produktech společnosti Microsoft – Word, Power Point nebo Excel.
  • Digital accessibility: Poslední modul pak nabízí základy tvorby přístupného obsahu pro web a mobilní aplikace.

Navštívit Accessibility Fundamentals by Microsoft


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..