Kvalitní zdroje o přístupnosti: CSUN Assistive Technology Conference (21/24)

CSUN Assistive Technology Conference se zabývá širokou škálou témat souvisejících s asistivními technologiemi a službami, které mohou pomoci lidem s postižením v přístupu k informačním a komunikačním technologiím.

Jedná se o známou a špičkovou konferenci v oblasti asistivních technologií, na které se schází velké množství účastníků z celého světa. Konference nabízí řadu prezentací, workshopů a dalších vzdělávacích sezení a účastní se jí výzkumní pracovníci, pedagogové či odborníci z praxe, kteří mají zájem dozvědět se o nejnovějším vývoji v oblasti asistivních technologií. Konference je také příležitostí k navázání kontaktů s dalšími pracovníky v oboru a seznámení se s novými produkty a službami. Součástí konference je i velká výstava asistivních technologií.

CSUN se koná na západním pobřeží Spojených států (já jsem ji měl příležitost navštívit v San Diegu, v současnosti je místem konání Anaheim).

CSUN 2013, San Diego, CA (Flickr)

CSUN 2013, San Diego, CA

Protože rozsah konference neumožňuje pořizovat záznamy z jednotlivých přednášek, neformálně vznikají vždy alespoň seznamy příspěvků, ke kterým jsou k dispozici slajdy.

Záznamy to sice nenahradí, ale určitě je to lepší než nic 🙂

A stejně jako u jiných akcí, i na CSUN měla z pohledu účastníků, kteří se konference nemohli účastnit osobně, pozitivní dopad pandemie covidu a s ní související přechod na online nebo hybridní podobu. Díky tomu je možné na YouTube kanálu Center on Disabilities at CSUN zhlédnout záznamy alespoň vybraných přednášek z letošního a loňského ročníku.

CSUN 2022 Wednesday Featured Presentation

CSUN Assistive Technology Conference


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..