Plenární sekce, kterou jsme otevřeli program jarní Agory 2021 ONLINE, je minulostí. Účastníci na ní měli příležitost se prostřednictvím osmi příspěvkům seznámit s novinkami a praktickým využitím asistivních technologií pro kompenzaci zrakového postižení – program nabídl zájemcům široké spektrum příspěvků od horkých novinek na straně jedné (brýle Envision), přes onen solidní a tradiční základ, na kterém kompenzační pomůcky stojí, až po ohlédnutí za pomůckou, kterou mnozí z nich používali jako děti (Eureka A4).
Protože zpětnou vazbu nám posílá stále více účastníků (což nás samozřejmě těší a za e-maily a zprávy moc děkujeme), rozhodl jsem se jí už tradičně věnovat samostatný příspěvek. Přeji pěkné počtení 🙂
Zpětná vazba
Lukáš
Srdečně zdravím. Chválím opětně online jarní Agoru. Bylo to super. Vy to umíte dobře.
Radek
Děkuji za velmi podařenou Agoru.
Jaromír
Chtěl bych Vám moc poděkovat za realizaci online Agory. Všechna témata, která jste vybrali, byla opravdu zajímavá. Přeji Vám a středisku Teiresiás, ať se vše daří. Doufám, že se na podzim setkáme v Brně.
Petra & Ondra
Děkujeme za opětovně skvělou plenární sekci jarní Agory.
Martin
Díky za skvělý program Agory. Připomínka Eureky, jako historické etapy ve vývoji pomůcek, byl dobrý nápad. Je dobré mít čas od času srovnání stavu před 30 lety a dnes. O to víc si můžeme vážit a ocenit možnosti, které se nám nabízejí v současnosti.
Andrea
Bylo to parádní jako vždycky 🙂
Michal
Radku, poděkování patří hlavně Tobě – Ty jsi ten hlavní „motůrek“, bez kterého by Agora nejela. 🙂
Gabriela
Teď jsem to dokoukala ze záznamu. Jsem unešená těmi brýlemi Envision.
Agora v tomhle formátu mě prostě baví, protože ty přednášky jsou efektivní, tematicky zacílené (nikdo tam nedělá zbytečnou slovní vatu) a prostě koukneš na to, když máš čas.
Takže moc díky za to.
Miloš
Radku, díky moc za včerejší Agoru. Výborné. Líbilo se mi, že tam bylo pro každého něco – pro slabozraké, pro nevidomé, pro lidi se zbytky zraku (brýle).
Jarka
Dekuji za dobrovolniky z IBM, ze jsme se mohli prihovorit ucastnikum AGORY a doufam, ze budeme dale spolupracovat.
Petr
Já jsem byl nadšen rovněž. Děkuji ještě jednou Radkovi i všem ostatním, kdo v tom mají kus svého života.
Vojtěch
Právě jsem dosledoval Jarní Agoru 2021 a jsem nadšen. Zaujalo mě hned několik přednášek, například ta první o brýlích, funkce Winmenu, půjčovna pomůcek, aplikace na trénink psaní na klávesnici a Eureka A4.
Ksenia
💖 Děkuju moc za tuto prezentaci. Apku Envision použivám denně, moc se mi líbí! Vyzkoušet brýle Envision je můj velký sen! 💖
Irena
Byla to skvělá akce a super příspěvky. Dík celému týmu!!! Snad příště již osobně.
Peťo
Vdaka za Agoru a za prezentácie 🙂
Michal
Moc se mi líbila dnešní přednáška o Eurece v rámci online jarní Agory.
Záznam jarní Agory 2021
Nestihli jste zhlédnout plenární sekci jarní Agory 2021 naživo? V takovém případě můžete zhlédnout záznam jarní Agory 2021 na Facebooku.
Workshopy a tutoriály
Jak už jsme avizovali, plenární sekcí Agora nekončí, ale začíná. Až do konce června budeme průběžně publikovat články a tutoriály na portálu Pélion a zájemcům také nabídneme online workshopy na vybraná témata.
Sledujte proto Poslepu, Pélion a samozřejmě web Agory na agora.muni.cz, který nám bude sloužit jako rozcestník k dílčím aktivitám.
O Agoře
Agora je konference, zaměřená na tématiku využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením. Od roku 2015 ji pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity za podpory společnosti Deloitte, Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a dalších partnerů.
Agora si i přes svou nedlouhou historii vybudovala mezi uživateli ICT s těžkým postižením zraku výborné renomé. Pravidelně se jí účastní stovky zájemců a jejich počet stále roste. Agora je pro účastníky ideálním místem, kde se mohou v přístupném prostředí seznámit s tím, jak jim informační a komunikační technologie mohou pomoci překonávat bariéry při studiu, zaměstnání i v běžném životě.
O Středisku Teiresiás
Pořadatelem akce je Středisko Teiresiás, plným názvem Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky, které Masarykova univerzita zřídila v Brně v roce 2000. Jeho úkolem je zajišťovat, aby studijní obory akreditované na univerzitě byly v největší možné míře přístupné také studentům nevidomým a slabozrakým, neslyšícím a nedoslýchavým, s pohybovým handicapem, případně jinak postiženým.
Středisko je garantem programu celoživotního vzdělávání nevidomých, jehož cílem je umožnit zrakově postižené veřejnosti, aby si bez ohledu na věk a sociální postavení doplnila vzdělání v dílčích předmětech akreditovaných studijních oborů způsobem odpovídajícím zrakovému postižení.
Více informací viz www.teiresias.muni.cz.
- INSPO 2024: Co nabídne zájemcům o technologie a přístupnost pro uživatele se zrakovým postižením? - 20. 11. 2024
- Přístupná čeština: Pište srozumitelně (záznam webináře z 11. 10. 2024) - 12. 11. 2024
- INSPO 2024: Od asistivních technologií po Evropský zákon o přístupnosti (tisková zpráva) - 11. 11. 2024