Ve čtvrtek 27. 5. jsme živým přenosem plenární sekce zahájili jarní Agoru 2021 ONLINE – už 13. běh konference o využití informačních a komunikačních technologií lidmi se zrakovým postižením.
Na plenární sekci navazujeme průběžným publikováním vzdělávacích materiálů na portálu Pélion a také nabídkou workshopů, se kterými jsme v roce 2015 začínali a které tvoří nedílnou součást programu Agory.
Jaké workshopy si pro vás lektoři pro letošní jaro připravili?
- Psaní Hravě; Markéta Outratová, Jiří Martišek; čtvrtek 10. 6. od 16.30
- WinMenu 2 Beletrik – základní seznámení s filozofií a ovládáním programu; Michal Jungmann; pondělí 14. 6. od 19.00
- Eureka A4 – fenomén své doby; Roman Kabelka, Josef Konečný; čtvrtek 17. 6. od 16.00
- WinMenu 2 Beletrik – otázky a odpovědi; Michal Jungmann; pondělí 21. 6. od 19.00
- Můj den se ZoomTextem; Michal Borek, Martin Plíštil; úterý 22. 6. od 16.00
Bližší informace včetně anotací najdete na stránce agora.muni.cz/program/workshopy.
Přihlášky zasílejte na e-mail pavlicek@teiresias.muni.cz.
Děkujeme za zájem o Agoru a zachovejte nám i nadále přízeň 🙂
Radek Pavlíček & Pepa Konečný
za celý organizační tým Agory
O Agoře
Agora je konference, zaměřená na tématiku využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením. Od roku 2015 ji pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity za podpory společnosti Deloitte, Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a dalších partnerů.
Agora si i přes svou nedlouhou historii vybudovala mezi uživateli ICT s těžkým postižením zraku výborné renomé. Pravidelně se jí účastní stovky zájemců a jejich počet stále roste. Agora je pro účastníky ideálním místem, kde se mohou v přístupném prostředí seznámit s tím, jak jim informační a komunikační technologie mohou pomoci překonávat bariéry při studiu, zaměstnání i v běžném životě.
O Středisku Teiresiás
Pořadatelem akce je Středisko Teiresiás, plným názvem Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky, které Masarykova univerzita zřídila v Brně v roce 2000. Jeho úkolem je zajišťovat, aby studijní obory akreditované na univerzitě byly v největší možné míře přístupné také studentům nevidomým a slabozrakým, neslyšícím a nedoslýchavým, s pohybovým handicapem, případně jinak postiženým.
Středisko je garantem programu celoživotního vzdělávání nevidomých, jehož cílem je umožnit zrakově postižené veřejnosti, aby si bez ohledu na věk a sociální postavení doplnila vzdělání v dílčích předmětech akreditovaných studijních oborů způsobem odpovídajícím zrakovému postižení.
Více informací viz www.teiresias.muni.cz.
- Prístupne 2024: pozvánka na konferenci o digitální přístupnosti - 28. 8. 2024
- Český JAWS 2024.2405.83.4 - 14. 8. 2024
- Pozvánka na soutěž ve využívání Braillova písma na počítačích a chytrých mobilech - 28. 7. 2024