Google spouští program pro neziskové organizace i v České republice

Program Google pro neziskové organizace sdružuje nástroje Googlu pro neziskovky pod jednu střechu. Členové programu budou mít přístup k prémiovým službám Googlu zcela zdarma. Součástí programu jsou:

  • Google Apps pro neziskové organizace: Bezplatná verze profesionální sady firemních online nástrojů Google Apps, která zahrnuje Gmail, Kalendář Google a Disk Google pro spolupráci a možnost využít 30 GB úložného prostoru.
  • Google Ad Grants: Bezplatná inzerce ve vyhledávání Google až do výše 10 000 $ měsíčně pro propagaci a zvýšení povědomí o aktivitách.
  • YouTube: Prémiové budování značky pomocí kanálů YouTube a zvýšená kapacita nahrávání.

Program také nabízí výukové materiály, případové studie nebo možnost zapojit se do světové komunity neziskovek a sdílet své zkušenosti.

Organizace, které se chtějí do programu zapojit, musí být neziskovou organizací s odpovídající právní formou a splňovat podmínky programu. Způsobilost neziskových organizací k zapojení pro Google ověřuje síť TechSoup Global, která v České republice působí prostřednictvím partnerské organizace Sdružení VIA realizující program TechSoup Česká republika.

Velkou výhodu tohoto programu osobně spatřuji v tom, že neziskovky dostanou vše v jednom balíčku, který oproti předchozím nabídkám nabízí třeba větší úložný prostor, automaticky jsou dostupné služby, které bylo třeba dřív „vysoutěžit“ (Google Ad Grants), atp.

A protože Google Apps pro vlastní doménu už bezplatnou verzi nemá a nelze ji tedy pro tyto účely použít, tak hlavní výhoda rrogramu je samozřejmě ta, že všechny tyto služby dostávají neziskovky zdarma.

Více informací zájemci najdou na webu www.google.com/nonprofits.

Související odkazy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..