Den otevřených dveří online ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity

Srdečně zveme všechny zájemce o informace ke studiu se specifickými nároky na Den otevřených dveří online. Konat se bude 28. ledna a 9. února 2021, vždy od 14 do 17 hodin, na platformě Zoom.

Zajímá vás tématika zpřístupnění (nejen) vysokoškolského studia pro studenty se specifickými potřebami? Chcete se více dozvědět například o tom, jak využíváme při vzdělávání současné možnosti informačních a komunikačních technologií?

Program je určen jak případným uchazečům o studium na Masarykově univerzitě, jejich asistentům a speciálním pedagogům, tak pracovníkům analogických pracovišť na vysokých školách či dalším zájemcům.

Na co se můžete těšit?

Program

  • stručná prezentace možností a nabídky služeb Střediska Teiresiás
  • společná či individuální diskuze s uchazeči

Po celou dobu budou k dispozici studijní poradci, případně další odborní pracovníci Střediska Teiresiás, ve čtyřech virtuálních místnostech. Ty budou zohledňovat (zdravotní) postižení uchazečů, respektive relevantní nabídku služeb pro jednotlivé skupiny uchazečů:

  • místnost pro uchazeče s psychickými obtížení nebo poruchou autistického spektra (odkaz pro připojení)
  • místnost pro uchazeče se specifickými poruchami učení (SPU), pohybovým postižením, příp. vnitřními onemocněními (odkaz pro připojení)
  • místnost pro uchazeče se sluchovým postižením – k dispozici bude přepis mluveného slova, případně tlumočníci znakového jazyka (odkaz pro připojení)
  • místnost pro uchazeče se zrakovým postižením (odkaz pro připojení)

Registrace

Zájemci mají možnost se předem registrovat v jednoduchém registračním formuláři. Mohou tak učinit nejen samotní uchazeči o studium, ale i jejich učitelé, rodiče, případně školní speciální pedagogové a další, které daná problematika zajímá.

Pokud máte zájem o konkrétní téma a chcete nám o tom dát zprávu předem, případně si chcete domluvit individuální konzultaci, můžete k tomu také využít tento formulář.

Máte dotaz ke Dni otevřených dveří?

Pro jakékoliv související dotazy můžete využívat adresu studijni@teiresias.muni.cz, případně telefon 549 49 1105.

Videopozvánka na Den otevřených dveří 2021 online do Střediska Teiresiás

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..