Cena Wernera von Siemense 2016 – Ocenění za překonání překážek při studiu

Společnost Siemens se opět rozhodla podpořit studenty i akademické pracovníky českých vysokých škol a vyhlásila již devatenáctý ročník Ceny Wernera von Siemense. I letos tak Siemens Česká republika ocení talenty z řad studentů i akademiků – vědců a pedagogů. Nominovaní se utkají o vítězství v pěti kategoriích, v rámci soutěže budou udělana i dvě zvláštní ocenění. Jedno z nich je Ocenění za překonání překážek při studiu s cílem podpořit a motivovat studenty se zdravotním znevýhodněním.

Cena Wernera von Siemense 2016

Ocenění za překonání překážek při studiu se v rámci Ceny Wernera von Siemense udělovalo poprvé v loňském ročníku. Je určeno pro studenty, kteří překonají obtíže dané zdravotním postižením a dosáhnou navzdory němu mimořádných studijních nebo výzkumných výsledků. V loňské premiéře této kategorie se porota rozhodla udělit toto ocenění Martinu Kopečkovi, který studuje v Hradci Králové postgraduální studium na Ústavu lékařské biofyziky, patřícímu pod Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Martin Kopeček je nejen studentem, zároveň i učí a intenzivně se zapojil také do výzkumné činnosti. Ve svém výzkumu se zabývá projekty, jejichž cílem je usnadnit život lidem s tělesným postižením.

Autoři nejlepších prací získají finanční odměny v celkové výši přes 1 milion korun. Vypsána je také finanční odměna 5 000 Kč pro ty, kteří do soutěže doporučí možného budoucího vítěze.

Veškeré informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách soutěže, detailní informace o loňském ročníku pak v brožuře Cena Wernera von Siemense 2015 (PDF; 1,4 MB) či v reportáži České televize Ceny Wernera von Siemense dostalo jedenáct studentů a mladých vědců.

Máte-li ve svém okolí někoho, o kom si myslíte, že by byl vhodným kandidátem na tuto cenu, neváhejte a nominujte jej. Uzávěrka soutěže je 25. listopadu 2016.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..