Vydali jsme finální lokalizovanou verzi odečítacího programu JAWS 17

Rádi bychom vás informovali o tom, že instalační soubory avizované finální lokalizované verze odečítacího programu JAWS 17 jsou k dispozici na virtuálním GALOP DVD na adrese

www.galop.cz/dvd/jaws.htm

Kromě desítek drobných vylepšení obsahuje nová verze JAWSu řadu užitečných novinek jako například Chytrá navigace, vytváření skriptů pro weby a webové aplikace na určitých doménách či vylepšenou podporu pro dotykové obrazovky.

JAWS for Windows

Obsáhlejší popis novinek je k dispozici na adrese

www.galop.cz/doc/jaws/jaws17novinky.html

Český JAWS verze 17 lze používat na Windows 10, Windows 8.1 a Windows 7 (32bitové i 64bitové verze); Windows XP a Windows Vista již podporovány nejsou.
Stejně jako u předchozích verzí probíhá instalace v jednom kroku, součástí instalace je i Hlasový výstup HLAS pro JAWS, takže pro instalaci na čistý počítač připojený k Internetu teoreticky stačí stáhnout a nainstalovat jeden jediný soubor (viz první odkaz v tomto e-mailu).

Máte-li v počítači nainstalováno anglické vydání verze 17, je nutné je z počítače odinstalovat (včetně komponenty „Freedom Scientific Talking Installer 17“) před instalací českého vydání. První české vydání verze 17 (CS05 – veřejná betaverze) odebírat není nutné, finální vydání CS06 lze instalovat přes předchozí českou verzi.

Chcete-li s verzí 17 používat WinTalker Voice, Elišku, Zuzanu či Ivetu, je dobré tyto syntezátory nainstalovat ještě před instalací JAWSu, budou pak pro ně automaticky vytvořeny příslušné hlasové profily.

Přímé odkazy pro stažení českých hlasů Iveta a Zuzana, dodávaných spolu s JAWSem, jsou

Další hlasy pro celou řadu cizích jazyků si pak můžete stáhnout přímo na stránkách výrobce programu na adrese www.freedomscientific.com/Downloads/synthesizers (v angličtině).

Nevíte-li s jistotou, zda je Vaše licence JAWSu platná i pro novou verzi 17, můžete si stav své licence ověřit na stránce www.galop.cz/ilm – kromě verze JAWSu se zde po zadání sériového čísla dozvíte i počet zbývajích aktivací pro Vaši licenci a v případě vyčerpání všech aktivací máte možnost prostřednictvím jednoduchého formuláře požádat o doplnění aktivací.

Na úplný závěr bychom pak rádi znovu oficiálně poděkovali všem, kdo se podíleli na testování nové verze a bez jejichž aktivní spolupráce by příprava nové verze byla nepoměrně složitější.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..