Přístupnost webů knihoven – ukázky dobré a špatné praxe

Ve středu 13. května 2015 jsem prezentoval tématiku přístupnosti na celostátní knihovnické konferenci Elektronické služby knihoven III, kterou pořádala Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně.

Můj příspěvek se jmenoval Přístupnost webů knihoven – ukázky dobré a špatné praxe. Povídal jsem o tom, že i knihovnám může přístupnost přinést celou řadu výhod – snížit provozní náklady, zvýšit počet návštěvníků či zlepšit pozitivní nahlížení veřejnosti na knihovnu jako takovou. Účastníky jsem seznámil s tím, jak testujeme přístupnost v soutěži Biblioweb, na jaké problémy na webech knihoven nejčastěji narážíme, a jak je možné tyto bariéry odstranit. A v neposlední řadě jsem jim ukázal to, jak i malou změnou na webové stránce lze výrazně zlepšit její přístupnost a získat tak výhody, které přístupnost přináší.

K dispozici jsou komentované slajdy i videozáznam prezentace. Pokud by toto téma někoho zajímalo detailněji, obojí najde na konci tohoto blogpostu. A není to jen pro knihovny – když si nahradíte slovo knihovna třeba slovem neziskovka, tak to funguje úplně stejně 😉

Děkuji kolegům ze zlínské knihovny za pozvání a těším se zase někdy na setkání. A také na hodně přístupných webů knihoven.

Komentované slajdy

Videozáznam prezentace

Související odkazy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..