Open House Praha 2022: Festival bez bariér nabízí speciální prohlídky budov pro osoby se zdravotním postižením

Svátek městské architektury, festival Open House Praha, se letos uskuteční od 16. do 22. května 2022. Osmý ročník festivalu zpřístupní o víkendu veřejnosti zdarma 101 budov a prostorů na celém území hlavního města. Program festivalu je tradičně určen pro širokou veřejnost. Podobně jako v minulých letech, i letos se můžete těšit na řadu speciálně upravených prohlídek pro osoby se zrakovým postižením.

Prohlídky organizátoři připravili na festivalový víkend ve ve spolupráci se Světluškou, projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu, Střediskem Teiresiás Masarykovy univerzity, Fakultou umění a architektury Technické univerzity v Liberci, ELSOU ČVUT, Navigačním centrem SONS ČR, Mapy.cz a partnerem CPI Property Group, Bubenská 1. Prohlídky se uskuteční v těchto budovách a prostorech:

  • Budova bývalých Elektrických podniků Praha, Bubenská 1 – v sobotu od 13 hodin,
  • Mama Shelter Prague – v sobotu od 15 hodin,
  • The Fizz Prague – v sobotu od 17 hodin,
  • Husův sbor Vinohrady – v neděli od 13 hodin,
  • Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně – v neděli od 15 hodin,
  • Laichterův dům – v neděli od 17 hodin.

K prohlídkám jsou připraveny haptické urbanistické mapy budov a jejich okolí, haptické půdorysy budov a popisy tras ke všem zpřístupněným objektům. Studenti Fakultou umění a architektury Technické univerzity v Liberci v rámci svých semestrálních prací navrhli a vyrobili 3D modely vybraných budov z programu festivalu.

Vstup je zdarma bez nutnosti předchozí registrace. Vstup návštěvníků v doprovodu vodicích či asistenčních psů je do všech budov možný.

Podrobné informace k letošnímu programu bez bariér včetně možnosti stažení podrobných itinerářů tras pro nevidomé naleznete na stránce Festival bez bariér v sekci Prohlídky pro osoby se zrakovým postižením.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..