Kvalitní zdroje o přístupnosti: W3C Web Accessibility Initiative (1/24)

Protože na předloňský adventní kalendář Otázky a odpovědi k zákonu o přístupnosti jsem dostal pěknou zpětnou vazbu a kalendář i měl solidní návštěvnost, rozhodl jsem se letos na tuto tradici navázat a nabídnout zájemcům další ucelenější materiál o přístupnosti.

A protože naším krédem nejen v projektu Théseus je důraz na odbornost, zaměřil jsem se tentokrát na to, z jakých kvalitních zdrojů můžete čerpat informace o přístupnosti.

W3C WAI: Making the Web Accessible

A kde jinde začít, než u Iniciativy konsorcia W3C pro webovou přístupnost (u nás známější pod zkratkou W3C WAI).

Doporučení WCAG 2 z jeho dílny jistě netřeba představovat (a pokud náhodou ano, pak nabízím článek Web Content Accessibility Guidelines (WCAG): seznamte se, prosím). Kromě něj ale W3C WAI nabízí celou řadu ne až tak často odkazovaných a citovaných, ale velmi užitečných a dobře a srozumitelně připravených materiálů pro seznámení se s různými oblastmi přístupnosti.

Na www.w3.org/WAI tak najdete například materiály věnované

W3C WAI také nabízí bezplatný online kurz Introduction to Web Accessibility.

Navštívit W3C WAI: Making the Web Accessible


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..