Kvalitní zdroje o přístupnosti: Vzdělávací portál Pélion (13/24)

Vzdělávací portál Pélion nabízí zájemcům volně dostupné materiály, týkající se používání informačních a komunikačních technologií ve spojení s asistivními technologiemi pro uživatele se zrakovým postižením.

Pélion nabízí zájemcům jednotný přístup ke studijním materiálům, které by jinak museli mnohdy složitě hledat na různých místech (webové prezentace výrobců/ distributorů kompenzačních pomůcek, osobní blogy, weby školicích středisek), v různých jazycích či v různé kvalitě.

Nejen uživatelé s těžkým postižením zraku tak najdou na Pélionu volně dostupné materiály, týkající se používání informačních a komunikačních technologií ve spojení s asistivními technologiemi právě pro tuto cílovou skupinu.

K dnešnímu dni Pélion nabízí více než 500 příspěvků od 34 redaktorů. Ty si přečetlo více než 80 tisíc čtenářů.

Přidáte se mezi ně? 🙂

Vzdělávací portál Pélion


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..