Kvalitní zdroje o přístupnosti: BlindRevue (17/24)

Magazín BlindRevue, vydávaný Únií nevidomých a slabozrakých Slovenska, přináší novinky z oblasti přístupnosti mobilních i desktopových operačních systémů, přístupnosti webových stránek a asistivních technologií.

V kontextu našeho adventního kalendáře bych upozornil především na sadu instruktážních videí pod souhrnným názvem Používame asistenčné technológie pri práci na počítači a mobilnom telefóne. Jejich cílem je seznámit zájemce s používáním osobního počítače či mobilního telefonu prostřednictvím asistivních technologií pro zrakově postižené, tj. zvětšovacích a odečítacích programů.

Seznam všech videí z této sady najdete v článku Používame asistenčné technológie v počítači a mobilnom telefóne – zhodnotenie.

BlindRevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..