Kvalitní zdroje o přístupnosti: axe-con (3/24)

Axe-con je jedna z největších světových konferencí o digitální přístupnosti, zaměřená na vytváření, testování a udržování přístupných digitálních služeb. Její program je určen pro zájemce o tématiku přístupnosti všech úrovní a zkušeností.

axe-con 2021

První axe-con proběhl v roce 2021 a nabídl bezmála 80 příspěvků, pokrývajících nejrůznější témata z digitální přístupnosti. Záznamy příspěvků už jsou dnes volně ke zhlédnutí na YouTube kanálu společnosti Deque Systems, která konferenci pořádá.

axe-con 2022

Program letošní konference najdete na stránce axe-con 2022 Session Archives. Přístup k záznamům získáte po bezplatné registraci na axe-con 2023, který proběhne příští rok v březnu. Mimochodem – pokud byste na něj chtěli přihlásit příspěvek, stále je možnost 🙂

Navštívit web konference axe-con


Adventní kalendář Kvalitní zdroje o přístupnosti je společným dílem Poslepu.cz a projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizujeme s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..