JAWS Standard se mění na JAWS Home Edition

JAWS for WindowsPro stávající – i potenciální budoucí – uživatele odečítacího programu JAWS máme jednu velice čerstvou a poměrně podstatnou novinku. Vzhledem k rostoucímu počtu počítačů – zejména notebooků – nabízených jejich výrobci výhradně s operačním systémem Windows 7 Professional či Windows 8 Pro, vyšel výrobce odečítacího programu JAWS vstříc potřebám domácích uživatelů a od letošního září upravil nabídku licencí JAWSu. Stávající varianta JAWS Standard Edition se mění na JAWS Home Edition a lze ji nově použít v libovolné variantě operačního systému Windows včetně Professional či Ultimate, kde dříve byla zapotřebí dražší licence JAWS Professional Edition. Licence JAWS Home Edition je určena pouze pro soukromé nekomerční účely na vlastních počítačích – pro použití v zaměstnání či ve škole na školním počítači je zapotřebí licence JAWS Professional Edition, která zůstává v nabídce ve stávající podobě.

JAWS Home Edition je k dispozici od verze 15, vydané v české lokalizaci na počátku září, a všechny licence JAWS Standard Edition platné pro verzi 15 či vyšší byly již na ILM serveru výrobce automaticky převedeny na JAWS Home Edition; původní ILM autorizační čísla zůstávají v platnosti. Ceny licencí i SMA pro JAWS Home Edition zůstávají shodné s dřívějšími cenami JAWS Standard Edition. Stávající uživatelé varianty Professional Edition mohou – splňují-li podmínku výhradně soukromého nekomerčního použití na vlastních počítačích – při budoucím upgrade na vyšší verzi bezplatně přejít na variantu Home Edition a výrazně tak ušetřit při nákupu SMA.

Výše uvedená změna se samozřejmě také v nejbližších dnech promítne do nabídky počítačových sestav firmy GALOP sro., výhradního distributora odečítacího programu JAWS v České republice.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..