Jak začlenit přístupnost webu do ICT kurzů na vysokých školách (IAAP Nordic webinář)

Přístupnost webu nabývá na významu jako klíčová kompetence, kterou si musí osvojit studenti oborů, zaměřených na informační a komunikační technologie (ICT). Náplní webináře bude diskuze o významu výuky přístupnosti webu na univerzitách a také informace o nástrojích, které lze pro výuku přístupnosti webu použít. Kolegové z IAAP Nordic a partnerských univerzit se podělí o poznatky z přípravy výukových materiálů v rámci výzkumného projektu IWAC, financovaného EU.

Anotace webináře

Stále více univerzit si začíná uvědomovat význam výuky přístupnosti webu jako součásti studijních programů, zaměřených na informační a komunikační technologie. S novou a připravovanou evropskou legislativou i s rostoucím obecným povědomím o důležitosti přístupných webových stránek budou nově vystudovaní odborníci na ICT se znalostmi v oblasti přístupnosti webu velmi žádaní v soukromém i veřejném sektoru.

V tomto webináři se s vámi přednášející podělí o zkušenosti, jak přístupnost webu začlenit do výuky ICT; budou také představeny některé konkrétní nástroje, které lze využít jako výukový materiál v nových kurzech. Webinář je velmi vhodný pro učitele, kteří hledají inspiraci, i pro všechny, kdo se zajímají o začlenění tématiky přístupnosti webu do výuky ICT.

Výstupy projektu

Praktické informace a registrace

  • Datum a čas: středa 8. prosince 2021, 13:00-15:00 CET
  • Místo konání: online, Zoom
  • Jednacím jazykem je angličtina.
  • Účast na webinář je bezplatná.

Zaregistrujte se na webinář


O projektu IWAC

Projekt Integrace přístupnosti webu do kurzů ICT (IWAC) je výzkumný projekt financovaný EU a probíhá v letech 2019-2021. Projekt vede Mid Sweden University, která spolupracuje se Stuttgart Media University, Janovskou univerzitou, společností Funka a IAAP. Hlavním cílem projektu je řešit nedostatečnou výuku přístupnosti webu v kurzech ICT na univerzitách v celé Evropě. Výsledky projektu poskytnou univerzitám praktické tipy a nástroje pro zavedení přístupnosti webu do osnov všech příslušných vzdělávacích programů. Kromě toho projekt podpoří výměnu zkušeností a získaných poznatků.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..