Uplatňování směrnice EU na nativní mobilní aplikace (pozvánka na IAAP EU webinář)

Po úspěchu jarní série webinářů nabízí IAAP EU (Iniciativa Mezinárodní asociace specialistů na přístupnost pro Evropskou unii) další online webináře. Jeden z nich proběhne v úterý 7. prosince od 14.00 do 15.00 na platformě Zoom a bude zaměřen na uplatňování směrnice EU na nativní mobilní aplikace.

Anotace webináře

Moderní standardy digitální přístupnosti jsou navrženy tak, aby byly použitelné pro všechny technologie, ale je potřeba je vhodně modifikovat pro použití v různých technických kontextech. To platí zejména pro nativní mobilní platformy, jako jsou iOS a Android, kde modifikace terminologie a jednotlivých opatření specifických pro webové technologie nemusí být vždy jednoduchá.

Jak tedy při práci s nativními mobilními aplikacemi vyhovět směrnici EU o přístupnosti webu? Jon vysvětlí, jak tyto standardy přístupnosti upravuje ve vztahu k nativním mobilním aplikacím on.

O řečníkovi

Jon Gibbins je konzultantem pro digitální přístupnost s nadšením pro udržitelnost a etiku podnikání. Je známý svou orientací na praktickou stránku věci a rozsáhlými technickými znalostmi vycházejícími ze své dvacetileté praxe.

Spolupracoval s velkými i menšími organizacemi z různých odvětví – Atkins, BBC, Met Office, National Geographic, Office for National Statistics, OVO Energy, RNIB, Possible (10:10), Sainsbury's – a poskytoval jim v rámci školení a koučování informace a praktické rady v oblasti přístupnosti.

Praktické informace a registrace

  • Webinář proběhne v úterý 7. 12. od 14.00 do 15.00 na platformě Zoom.
  • Jednacím jazykem je angličtina.
  • K dispozici bude simultánní tlumočení do češtiny (zajišťuje Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, člen IAAP).

Účast na webináři je bezplatná, je ale třeba se na něj zaregistrovat. Pokud máte o účast na webináři zájem a potřebujete s registrací pomoci, kontaktujte mě, prosím, na e-mailu pavlicek@teiresias.muni.cz.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..