Den otevřených dveří ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně

V pátek 13. září 2019 od 11.00 do 15.00 pořádá Středisko Teiresiás ve svých prostorách v Brně na Komenského náměstí 2 Den otevřených dveří.

Zajímá vás tématika zpřístupnění (nejen) vysokoškolského studia pro studenty se specifickými potřebami? Chcete se více dozvědět o tom, jak využíváme při vzdělávání současné možnosti informačních a komunikačních technologií či 3D tisk?

Program je určen jak případným uchazečům o studium na Masarykově univerzitě, jejich asistentům a speciálním pedagogům, tak pracovníkům analogických pracovišť na vysokých školách či dalším zájemcům.

Na co se můžete těšit?

Program proběhne ve dvou blocích, jeden od 11 do 13 hodin, druhý od 13 do 15 hodin, a jeho obsahem vždy bude:

  • Společný úvod: Studium na Masarykově univerzitě se zdravotním postižením — představení aktivit Střediska Teiresiás (max. 30 minut)
  • Možnost komentovaných prohlídek klíčových součástí pracoviště a praktické ukázky využití speciálních technologií (každá do 30 minut):
    • Studijní oddělení — prezentace organizace studia pro studenty se zdravotním postižením, možností adaptací studia, individuálních studijních plánů, diagnostiky specifických poruch učení atd.
    • Oddělení speciální výpočetní techniky — ukázky speciálních výpočetních technologií a aplikací: odečítače obrazovky, software pro distribuci přepisu mluvené řeči (Polygraf), slovník znakového jazyka, prohlídka nahrávacích studií pro pořizování audionahrávek a videonáhrávek ve znakovém jazyce
    • Univerzitní knihovna pro studenty se specifickými nároky — prohlídka hmatového fondu (učebnice, reliéfní mapy, aj.), prohlídka tiskařského zázemí (tiskárny bodového písma, 3D tisk)
    • (v případě slušného počasí) Praktická ukázka sportovních aktivit pro studenty s postižením (jízda na tandemech, handbicích apod.)

Zaregistrujte se, prosím

Budeme rádi, dáte-li nám o své účasti vědět předem. Pro registraci můžete využít formulář na webové stránce www.muni.cz/open-day – dole (akce ve Středisku Teiresiás je součástí celouniverzitního Dne otevřených dveří).

Jak se k nám dostanete

Blžší informace o tom, jak se k nám dostat, najdete na stránce Jak se k nám dostanete.

Bezbariérový vchod je jak z Komenského náměstí, tak z ulice Údolní, případně z parkoviště za budovou. Vjezd na parkoviště je z Údolní ulice — na tomto parkovišti budou k dispozici pouze parkovací místa pro osoby s pohybovým postižením (dvě místa), další parkovací možnosti v bezprostředním okolí budovy jsou spíše omezené, doporučujeme využít blízkých parkovacích domů (Domini park, u Janáčkova divadla, Rozmarýn apod.).

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..