Contrast ratio – jednoduchý online nástroj na ověření kontrastu barev

Contrast ratio umožňuje rychle a online ověřit kontrastní poměr dvou barev (typicky barvy popředí a pozadí). Do dvou editačních polí stačí zadat informace o barvách, jejichž vzájemný kontrast chci zjistit, nástroj tyto informace v reálném čase vyhodnotí a zobrazí výsledek. Zadané barvy se současně aplikují i na samotnou stránku, takže je možné i pouhým pohledem zjistit, zda tato barevná kombinace bude dostatečně kontrastní a čitelná.

Hodnota kontrastního poměru je zobrazena v kruhu a ve chvíli, kdy tento kruh získá focus, zobrazí se informace o tom, jak si aktuální kontrast stojí z hlediska požadavků standardu WCAG 2.0. Pokud bych se chtěl podívat, jak bude stránka vypadat v opačném gardu, je možné se mezi barvami pozadí a popředí (textu) přepínat pomocí tlačítka Set as background color.

Contrast ratio - screenshot

Informace o naměřených hodnotách jsou přístupné i pro uživatele screen readerů – když tabulátorem přejdu z polí pro zadání hodnot barev, dostanu se na hodnotu s výsledkem měření a když zde stisknu šipku dolů, přečte se také informace z bubliny s oznámením o míře shody s požadavky WCAG 2.0.

Co mi ale u Contrast ratio trochu chybí, je nějaká aspoň stručná nápověda k tomu, jakými způsoby je možné hodnoty barev zadávat.

Za tip na nástroj děkuji Martinu Kleinovi.

Související odkazy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..