Český JAWS 2020.2001.70.5

Dobrý den,

rádi bychom vás informovali o tom, že instalační soubory avizované finální české verze odečítacího programu JAWS 2020 jsou k dispozici na obvyklých adresách

www.galop.cz/dvd/jaws.htm nebo www.galop.cz/download/jaws

Z nových funkcí verze 2020 bychom rádi zmínili

  • redukci dvojitého vyčítání názvů formulářových prvků na webových stránkách,
  • skripty pro aplikaci Zoom Meeting,
  • vylepšenou podporu JAWS kurzoru a neviditelného kurzoru v univerzálních aplikacích ve Windows 10,
  • použití OCR jádra OmniPage 20 pro funkci Rozpoznávání textu,
  • přepínání Virtuálního kurzoru zvlášť pro jednotlivé karty v Google Chrome,
  • přepínání zvuků JAWS při zapnuté funkci Řeč na vyžádání.

Kompletní soupis novinek JAWSu 2020 je k dispozici na www.galop.cz/doc/jaws/jaws2020novinky.html

Český JAWS verze 2020 podporuje všechny 32bitové i 64bitové edice Windows 7, 8.1 a 10; Windows XP a Windows Vista již podporovány nejsou.

Stejně jako u předchozích verzí probíhá instalace v jednom kroku, součástí instalace je i Hlasový výstup HLAS pro JAWS, takže pro instalaci na čistý počítač připojený k Internetu teoreticky stačí stáhnout a nainstalovat jeden jediný soubor.

Chcete-li s verzí 2020 používat WinTalker Voice či Elišku, je vhodné tyto syntezátory nainstalovat ještě před instalací JAWSu, v průběhu instalace pro ně budou automaticky vytvořeny příslušné hlasové profily. Pro Zuzanu a Ivetu – stejně jako pro cizojazyčné hlasy Vocalizer Expressive verze 2 – JAWS nyní vytváří profily průběžně a na pořadí jejich instalace tak již nezáleží.

Máte-li v počítači nainstalováno anglické vydání verze 2020, je nutné jej z počítače před instalací českého vydání odinstalovat.

První české vydání verze 2020 (CS01 – veřejná betaverze) odebírat není nutné, finální vydání CS05 lze instalovat přes předchozí českou verzi. Pokud máte v počítači nainstalovánu českou betaverzi JAWSu 2020, je také možné vydání CS05 vyhledat a stáhnout přes Nabídku Start – JAWS 2020 – Vyhledat aktualizace na Internetu.

Nevíte-li s jistotou, zda je Vaše licence JAWSu platná i pro novou verzi 2020, můžete si stav své licence ověřit na stránce www.galop.cz/ilm – kromě verze JAWSu se zde po zadání sériového čísla dozvíte i počet zbývajících aktivací pro Vaši licenci a v případě vyčerpání všech aktivací máte možnost prostřednictvím jednoduchého formuláře požádat o doplnění aktivací.

Plnohodnotnou licenci JAWSu, platnou 90 dnů, si nyní v rámci mimořádné akce můžete zdarma vyžádat u firmy GALOP, která je výhradním distributorem JAWSu pro Českou republiku a zajišťuje rovněž českou lokalizaci tohoto programu. Odkaz na jednoduchý objednávkový formulář najdete na stránce www.galop.cz/jawsdemo, kde jsou uvedeny i podrobné podmínky této akce.

JAWS 2020: vyzkoušejte si pokročilé funkce oblíbeného odečítače obrazovky

Na úplný závěr bychom pak rádi znovu oficiálně poděkovali všem, kdo se podíleli na testování nové verze a bez jejichž aktivní spolupráce by příprava nové verze byla nepoměrně složitější.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..