WebExpo 2024: Zaostřeno na přístupnost + soutěž o vstupenku zdarma

Tematika přístupnosti je s konferencí WebExpo spjata od jejích počátků. První přednášku o přístupnosti jsem měl tu čest přednést už na WebExpo 2009. Jmenovala se WCAG 2.0 – nový pohled na přístupnost a věnovala se v té době ještě ani ne rok staré metodice Web Content Accessibility Guidelines 2.0.

Od té doby se s tematikou přístupnosti mohli účastníci konference seznámit prostřednictvím celé řady přednášek, workshopů či praktických ukázek na stánku ve vystavovatelské části.

Ani letošní ročník, který proběhne od 29. do 31. května v paláci Lucerna v Praze, nebude v tomto výjimkou – těšit se můžete na hned několik příspěvků od přednášejících od nás i ze zahraničí, Discomfort Zone o přístupnosti a chystáme i jedno překvapení 🙂 Detaily najdete v článku Access for all: Spotlight on accessibility at WebExpo, případně si můžete přečíst rozhovor s Geri Reid – WebExpo 2024: 5+1 Questions for Geri Reid, Design Systems and Accessibility Consultant.

Podcast Bez bariér: CEO konference WebExpo Šárka Štrossová (S02E03)

Pokud vás tematika „WebExpo a přístupnost“ zajímá více, nenechte si ujít třetí díl podcastu Bez bariér, do kterého přijala pozvánka Šárka Štrossová, ředitelka konference.

Soutěž o vstupenku zdarma 🎫

Chcete se zúčastnit WebExpo 2024 a přivítali byste vstupenku zdarma? Pak jste tu správně – jednu teď můžete vyhrát.

Pro zařazení do slosování stačí do středy 15. 5. 12.00 splnit tři jednoduché úkoly:

  1. Vyjmenovat alespoň 3 přednášející, kteří do programu konference WebExpo přispěli – či přispějí – přednáškou o přístupnosti. Uveďte jméno a příjmení přednášejícího a název přednášky.
  2. Napsat pár vět o tom, jaké jsou podle dle vaší zkušenosti největší překážky, které brání lepší přístupnosti, a co by pomohlo, aby se přístupnost digitálního prostředí (webů, aplikací, dokumentů, multimédií) zlepšila.
  3. Odebírat WebExpo newsletter.

Odpovědi posílejte do středy 15. května do 12.00 na e-mail radek.pavlicek@gmail.com. Z došlých odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který získá vstup na konferenci zdarma.

20% sleva s kódem POSLEPU

Pokud nechcete spoléhat na Štěstěnu, stále je také možnost koupit si – po zadání kódu POSLEPU – vstupenku s 20% slevou.

Koupit vstupenku na WebExpo 2024. 20% sleva po zadání kódu POSLEPU.

A ať už si vstupenku koupíte, nebo ji vyhrajete – těším se na WebExpo 2024 na setkání 🙂

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..