V červenci proběhne v Linci 5. ročník konference Universal Learning Design

Pátý ročník konference Universal Learning Design (ULD) se bude konat od 13. do 15. července 2016 v rakouském Linci na půdě Univerzity Johanna Keplera. Konference bude opět součástí největšího evropského fóra pro prezentaci asistivních technologií – Conference on Computers Helping People with Special Needs (ICCHP), která pokračuje již svým 15. ročníkem.

Zástupci vzdělávacích institucí, servisních pracovišť pro studenty se specifickými potřebami i pracovníci technologického výzkumu zaměřeného na vývoj technologií uspokojujících specifické lidské potřeby se tak opět budou moci potkat v jeden čas na jednom místě a sdílet své zkušenosti. Účast na konferenci vhodná jak pro zástupce týmů vyvíjejících speciální technologie a pracovníků servisních pracovišť, která se zabývají technickou, technologickou, příp. organizační stránkou přístupného vzdělávání, ale také pro pedagogy, psychology či odborníky z dalších oborů, kterých se daná problematika profesně týká.

Universal Learning DesignJednacím jazykem konference je angličtina.

Koncept konference Universal Learning Design vychází z potřeby hledat a nalézat shodu v tom, co chápat pod pojmy „vzdělání pro všechny“ nebo „univerzální design vzdělávání“ a jakých cílů v této oblasti mohou dosáhnout vzdělávací instituce či jejich servisní pracoviště. Organizátorem konference je Teiresiás – Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity.

Výzva pro přednášející

Konference ULD je rozdělena do čtyř tematických sekcí:

  1. Standardy pro zajišťování obecné přístupnosti vysokých škol a testování osob se specifickými nároky
  2. Jazyková kompetence sluchově postižených, role znakových jazyků a transkripce mluvené řeči v terciárním vzdělávání
  3. Obecná přístupnost elektronických dokumentů a veřejných knihoven pro účely terciárního vzdělávání
  4. Kompenzační nástroje specifických poruch učení a dalších typů diverzity v terciárním vzdělávání

Návrhy na konferenční příspěvky posílejte prosím formou abstraktu nejpozději do 1. února 2016. Pro registraci příspěvků je třeba být registrován na stránkách konference ICCHP, abstrakt příspěvku je pak třeba vložit přes následující formulář.

Více informací o délce příspěvků, požadavcích a o možnostech publikování příspěvků naleznete na stránce Návrhy příspěvků, informace o registraci a poplatcích pak na stránce Registrace a poplatky.

Fotogalerie z ICCHP 2014

ICCHP 2014

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..