Uplatňování směrnice EU na nativní mobilní aplikace (IAAP EU webinář)

Moderní standardy digitální přístupnosti jsou sice navrženy tak, aby byly použitelné pro všechny technologie, je ale potřeba je vhodně modifikovat pro použití v různých technických kontextech. To platí zejména pro nativní mobilní platformy, jako jsou iOS a Android, kde modifikace terminologie a jednotlivých opatření specifických pro webové technologie nemusí být vždy jednoduchá.

Jak tedy při práci s nativními mobilními aplikacemi vyhovět směrnici EU o přístupnosti webu? Na webináři s názvem Uplatňování směrnice EU na nativní mobilní aplikace vysvětlil Jon Gibbins, jak tyto standardy přístupnosti upravuje ve vztahu k nativním mobilním aplikacím on.

Jon Gibbins je konzultantem pro digitální přístupnost s nadšením pro udržitelnost a etiku podnikání. Je známý svou orientací na praktickou stránku věci a rozsáhlými technickými znalostmi vycházejícími ze své dvacetileté praxe.

Spolupracoval s velkými i menšími organizacemi z různých odvětví – Atkins, BBC, Met Office, National Geographic, Office for National Statistics, OVO Energy, RNIB, Possible (10:10), Sainsbury's – a poskytoval jim v rámci školení a koučování informace a praktické rady v oblasti přístupnosti.

Applying EU regulation to native mobile apps (záznam webináře na YouTube s českými titulky)

Webinář Uplatňování směrnice EU na nativní mobilní aplikace je jedním z webinářů ze série nazvané EU Webinar Series, které pořádá IAAP EU (Iniciativa Mezinárodní asociace specialistů na přístupnost pro Evropskou unii).

České titulky připravilo Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, člen IAAP, jako jeden z výstupů projektu Théseus, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí (webů, aplikací a dokumentů), který realizuje s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..