Tutoriály tvorby přístupného webu od Web Accessibility Initiative (WAI)

Web Accessibility Initiative (WAI) při W3C pokračuje v přípravách tutoriálů tvorby přístupného webu v souladu s doporučením WCAG 2.0 s názvem Guidance on how to create websites that meet WCAG. Jejich cílem je nabídnout praktické příklady a ukázat, jak tvořit obsah přístupný lidem s postižením a nabídnout jim tak lepší uživatelský prožitek.

Tutoriály působí přehledným dojmem a pokrývají různá témata, související s činnostmi, které při své práci potřebují znát tvůrci webů. Aktuálně jsou formou praktických příkladů, obsahujících i ukázky kódu, zpracována tři témata: obrázky, tabulky a formuláře. K dispozici jsou i odkazy na konkrétní techniky WCAG 2.0, které se k jednotlivým tématům vztahují.

Jako další by měla přijít na řadu témata jakými jsou přístupné carousely či různé způsoby řešení navigace, výhledově by pak mohlo být zpracováno například strukturování obsahu stránky, zpřístupnění infografiky nebo modálních oken.

Těším se, že obsah bude dále přibývat, protože po praktických příkladech řešení konkrétních případů je neustále poptávka 😉

Za inspiraci k článku děkuji Martinu Kleinovi.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..