Skoč i letos na Noční běh pro Světlušku

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, nastartovala štafeta opět s příchodem jara. Tradičně prvním městem, kde příznivci Světlušky vyběhnou, bude Plzeň (24. 3.), poté bude následovat Ostrava (7. 4.), Praha (21. 4.), Brno (28. 4.), Olomouc (5. 5.) a jako poslední Jihlava (11. 5.). Součástí pětisetkorunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou.

Ruku v ruce s letošním mottem běhů – „Skoč na Noční běh pro Světlušku“ – se nese i doprovodný program. O krátká vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT, který skáče přes švihadla. Účastníci ve všech šesti městech se mohou tradičně těšit na rytmické rozproudění DJs a kapel, například brněnské běžce před startem rozehřeje zpěvačka Tereza Mašková, v Plzni se o zábavu postaral Slam poetry.

Na místě budou také čerstvé mošty a veganské svačinky od generálního partnera Kaufland a stánky hlavních partnerů – společnosti Hannah a České spořitelny, která návštěvníkům akce nabídne před výběhem postřehovou hru. Partner Hella se ve všech městech postará o světelné značení tras. Ve všech městech budou mít běžci na výběr z kratšího nebo delšího okruhu.

Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost.

Máte k běhu nějakou otázku? Na stránce Otázky k běhu najdete přehled nejčastějších otázek a odpovědí. K dispozici jsou také detailnější informace pro nevidomé a slabozraké běžce včetně popisů tras či možnosti nechat si v případě zájmu zaslat haptickou mapu trasy běhu v Praze a v Brně.

Koupit vstupenku na Noční běh pro Světlušku

Videopozvánka na Noční běhy pro Světlušku

Hledáme dobrovolníky na Noční běh pro Světlušku 2022 v Brně

Hledáme dobrovolníky na Noční běh pro Světlušku 2022 v Brně


O Světlušce

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Více na www.svetluska.net.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..