Pozvánka na webinář k badatelsky orientované výuce matematiky na vysokých školách

Projekt Platinum je zaměřen na výuku a studium matematiky na vysokých školách v různých evropských zemích. Lidé zapojení do projektu usilují o zlepšení výuky matematiky na svých univerzitách a používají k tomu badatelsky orientovaný přístup (Inquiry Based Learning), který studenty vede k hlubšímu pochopení vztahů a souvislostí v matematice.

Další ze série online webinářů projektu Platinum, tentokrát s názvem Bringing Inquiry Into One’s Mathematics Classroom, proběhne v pátek 7. května od 15:00.

Hlavní téma: výuka matematiky na univerzitách, seminář je však otevřen všem lidem zajímající se o výuku a studium matematiky badatelsky orientovaným způsobem a posilování matematického myšlení.

Pozvaný řečník: profesor John Mason (Open University, Velká Británie)

Abstrakt: Účastníci webináře se prostřednictvím série několika úkolů zapojí do diskuze nad způsoby, jak přivést studenty k objevování matematických myšlenek. Do matematického přemýšlení se zapojí všichni, ne pouze přednášející, který navodí atmosféru, v níž budou účastníci bádat a následně předkládat své nápady a postřehy. Prostřednictvím řady pedagogických akcí bude předvedeno, jak mohou být studenti povzbuzeni k převzetí zodpovědnosti za vlastní bádání, aby dokázali porozumět a ocenit matematické myšlenky, věty či techniky, které tvoří jejich kurz.

Webinář po technické stránce zajišťuje opět Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity a jak už je u nás samozřejmostí, dbáme i na jeho zpřístupnění.

Případným zájemcům o účast nabízíme program webináře, registrovat se mohou prostřednictvím formuláře na stránce Registration PLATINUM Webinar May 7 2021.

Jednacím jazykem je angličtina, účast na webináři je zdarma.

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..