Pozvánka na mezinárodní letní školu pro studenty se zrakovým postižením v holandském Zeistu

Domluvíš se anglicky, baví Tě výpočetní technika, rád zkoušíš něco nového, chceš poznat nové kamarády z celého světa a prožít neopakovatelných deset dnů v holandském Zeistu?

Středisko Teiresiás hledá zájemce o účast na akci International Camp on Communication and Computers 2015 (ICC 2015), která je pořádána pro mládež se zrakovým postižením ve věku od 16 do 21 let. ICC je putovní akcí, kterou již hostila více než desítka evropských zemí. Cílem ICC je v rámci desetidenního programu nastínit účastníkům možnosti, které nabízí využití počítače jako nástroje pro získávání informací, studium nebo zábavu. Setkání bude probíhat formou praktických seminářů a uskuteční se ve dnech 27. července až 5. srpna 2015 v prostorách Bartiméus Education v holandském Zeistu, který je také organizátorem akce. Záštitu poskytne Univerzita Johanna Keplera v Linci. ICC 2015 navazuje na 20 ročníků stejného typu, kterých se každoročně účastní na 70 zrakově postižených studentů z 20 zemí.

ICC nabízí možnost

 • poznat vrstevníky z různých zemí světa během desetidenního pobytu v prostředí bez bariér
 • naučit se více o moderních informačních technologiích pro zrakově postižené a vyzkoušet si práci s nimi
 • zdokonalit a rozvíjet své komunikativní a sociální dovednosti, znalosti a dovednosti v umění či sportu
 • zažít mezinárodní a mezikulturní výměnu

Program

 1. prakticky zaměřené semináře rozdělené do dvou tematických sekcí
  • rozšiřování znalostí a dovedností v oblasti práce s počítačem a asistivními technologiemi, využití počítače jako zdroje informací a prostředku ke komunikaci
  • rozvoj komunikativních a sociálních dovedností, umění nebo sport
 2. volnočasové aktivity s jednodenním společným výletem

Podrobnější informace k programu včetně popisu jednotlivých workshopů a volnočasových aktivit vám včas poskytne národní koordinátor.

Účastnický poplatek

Účastnický poplatek na ICC se pohybuje kolem 400 € a odvíjí se od hostitelské země. Cena zahrnuje ubytování, stravu, semináře vedené odborníky, společenský program včetně jednodenního výletu a asistenční služby. V roce 2015 je účastnický poplatek pro české účastníky stanoven na 7 000 Kč, které budou primárně sloužit k pokrytí nákladů na dopravu. Náklady na ubytování, stravu (snídaně, obědy, večeře), program workshopů, volnočasových aktivit a asistenční služby budou hrazeny organizátorem akce.

Zájemce o účast na ICC musí splňovat následující podmínky:

 • věk 16 až 21 let
 • znalost anglického jazyka na komunikační úrovni (celá výuka i doprovodný program letní školy probíhá v angličtině)
 • základní zběhlost v práci s informačními technologiemi (schopnost práce na PC vybaveném speciálním software)

Akce je určena pro mládež se zrakovým postižením. Více informací o ICC najdete na adresách www.teiresias.muni.cz/icc nebo www.icc-camp.info.

Přihláška

Zájemce o účast na akci International Camp on Communication and Computers prosíme, aby se obraceli na národního koordinátora, kterým je Středisko Teiresiás.

Pokud vás tato akce zaujala, prosíme, zašlete předběžnou přihlášku co nejdříve, nejpozději však 31. března 2015 na adresu icc@teiresias.muni.cz. Přihláška musí obsahovat následující údaje: jméno, věk, škola, adresa trvalého bydliště, kontakt (e-mail, telefon).

V prostorách Střediska Teiresiás následně proběhne národní výběrové kolo, během něhož budou testovány jazykové a počítačové znalosti uchazečů. Informace o tomto přípravném setkání včetně detailní přihlášky budeme rozesílat již přímo konkrétním zájemcům.

Těšíme se s vámi na setkání.

za Středisko Teiresiás
Jitka Graclíková a Radek Pavlíček

Fotogalerie z ICC 2014 na Flickru

Fotogalerie na Flickru - ICC 2014 (Riga, Latvia), 3.-12. 8. 2014

Video z ICC 2014

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..