Listopadová Agora 2017 – hledáme lektory a témata workshopů o ICT pro uživatele s těžkým postižením zraku

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, opět nastává čas zasednout do školních škamen a naučit se něco nového. A kde? Třeba na Agoře – šestém běhu workshopů, zaměřených na tématiku speciální výpočetní techniky pro uživatele s těžkým postižením zraku.

Agora je akce, která se i za relativně krátkou dobu své existence těší stále většímu zájmu účastníků i lektorů. Dvakrát do roka se ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity sejde několik desítek zájemců seznámit s novinkami v oblasti speciální výpočetní techniky, vyměnit si zkušenosti či se prakticky procvičit v dovednostech v práci s informačními a komunikačními technologiemi pomocí odečítačího nebo zvětšovacího programu.

Zaplněná galerie Střediska Teiresiás

Základní informace

Pořadatel akce: Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky – Teiresiás
Místo konání: Komenského náměstí 2, 602 00 Brno
Termín podzimního běhu: 4. a 5. listopadu 2017
Účastnický poplatek: 0 Kč
Hlavní partner akce: Deloitte Advisory, s.r.o.

Místo, účastnický poplatek, termíny, programové schéma sobotního a nedělního dne, společná sobotní večeře… – to vše zachováváme v podobě, která funguje, a jakou znáte z již realizovaných běhů. Prostory Střediska Teiresiás jsou pro uspořádání workshopů ideálním místem, schopným pojmout přibližně 80 lidí, a nabízejícím komfortní zázemí pro výuku i odpočinek. Účast na akci i občerstvení v průběhu akce bude opět zdarma, v režii účastníků je doprava na akci, příspěvek na ubytování (pokud o ně budou mít zájem) a nápoje při sobotní společné večeři (pokud se jí budou účastnit).

Deloitte Advisory, s.r.o. – hlavní partner Agory pro rok 2017

Jednou z nejvýznamnějších novinek letošního roku, která nás velmi těší, je zcela určitě navázání partnerství se společností Deloitte Advisory, s.r.o. Díky její velmi štědré finanční podpoře můžeme oba letošní běhy workshopů nabídnout zájemcům opět za nulový účastnický poplatek a současně pokrýt všechny nezbytné náklady, které s sebou nese uspořádání čím dál tím více poptávané dvoudenní varianty, umožňující nabídnout delší workshopy, jdoucí v tématech více do hloubky.

Společnosti Deloitte Advisory, s.r.o. moc děkujeme za významnou podporu naší akce. Velmi si jí vážíme.

LCD obrazovky s logy partnerů, rozvrhem a prezentačním videem společnosti Deloitte, hlavního partnera Agory pro letošní rok

Programové schéma Agory – v sobotu do šířky, v neděli do hloubky

Při květnovém běhu Agory se nám model sobotních hodinových a nedělních dvou- či čtyřhodinových workshopů osvědčil a plánujeme jej tedy zachovat.

V sobotu bych tedy opět chtěli nabídnout hodinové workshopy pro přibližně pět účastníků, které by se dle zájmu zopakovaly až čtyřikrát po sobě. Začali bychom opět kolem desáté hodiny a skončili mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne.

Na neděli pak plánujeme workshopy delší – buď dvouhodinové (ty by se zopakovaly dvakrát po sobě), nebo čtyřhodinové. Počet účastníků v jednom workshopu by opět byl přibližně pět, s programem bychom začali kolem deváté a skončili kolem druhé hodiny.

Tomáš na workshopu ZoomText 11 – využijte naplno novinky, které přináší

Nabídněte nám workshop – či workshopy

Máte zajímavé téma, které se jakkoliv týká speciální výpočetní techniky pro uživatele s těžkým postižením zraku, a chcete je nabídnout účastníkům našich workshopů? Pak směle do toho 🙂 A pokud máte témat víc, nabídněte nám je. Aspoň budeme mít my i účastníci z čeho vybírat. A pokud se nám některé z témat do listopadového běhu nevejde, rádi jej po domluvě s vámi nabídneme v květnu příštího roku.

Rádi bychom připomenuli, že poptáváme prakticky zaměřené workshopy, na kterých si účastníci mohou probíraná témata hned v praxi zkoušet. Co nám do programu úplně nezapadá, jsou přednášky či prezentace s minimálním zapojením účastníků, vedené frontálním způsobem. Takové do programu zařazovat nebudeme.

Velmi se nám také osvědčilo, když workshop vedou dva lidé. Chtěli bychom vás proto požádat, abyste s tímto počítali a pokud je to jen trochu možné, spolupřednášejícího si zajistili.

Opět bychom chtěli účastníkům nabídnout sborník příspěvků/materiály z workshopů v digitální podobě. Velmi bychom proto přivítali, pokud byste takové materiály pro účastníky připravili.

Děkujeme.

Formulář pro sběr návrhů příspěvků

Pokud máte téma, které byste chtěli účastníkům Agory nabídnout, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře pro sběr příspěvků. Uzávěrka pro sběr příspěvků je v neděli 10. září 2017, s informací o zařazení příspěvku budeme autory kontaktovat do 15. září 2017.

Chcete se stát partnerem Agory?

Je Vám myšlenka Agory sympatická a rádi byste ji podpořili? Kontaktujte nás prosím. Je možné poskytnout jak materiální dar (ideálně nějaké drobné propagační a současně praktické a použitelné předměty do „konferenčního balíčku“ pro účastníky), tak finanční dar, z běhož bychom mohli pokrýt část nezbytných režijních nákladů.

Fotogalerie z jarní Agory 2017 na Flickru

Představu o tom, jak to na Agoře chodí a vypadá, si můžete udělat ve fotogalerii z minulého běhu, případně ve videoreportáži Jarní Agora 2017, kterou připravil Janusz Chmiel.

Agora - workshopy o ICT pro zrakově postižené ve Středisku Teiresiás, 13.-14. 5. 2017

Děkujeme za zájem a těšíme se na další společnou vydařenou akci.

Radek Pavlíček & Pepa Konečný

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..