Konference INSPO 2015: call for papers

Nabízíte nějakou zajímavou službu, web nebo aplikaci pro uživatele se zdravotním postižením či neziskovky a chcete ji veřejně představit? Pokud ano, pak čtěte dále 😉

V březnu 2015 pořádá BMI sdružení už 15. ročník konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Konference, na kterou se sjíždějí lidé s nejrůznějším zdravotním postižením, pracovníci pomáhajících organizací, knihoven, poskytovatelé sociálních služeb, studenti z celé republiky, se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha.

Cílem konference INSPO je seznámit účastníky s novými způsoby využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním znevýhodněním, představit nové aplikace či projekty a v neposlední řadě nabídnout prostor k profesní či uživatelské výměně zkušeností či networkingu.

Dopolední program je společný pro všechny účastníky, odpolední prezentace se rozdělí do tří sekcí s tradičním zaměřením. První sekce se bude zabývat přístupností nejen webu a bude zaměřena převážně technologicky. Moderovat ji bude Radek Pavlíček. Druhá se zaměří na využití informačních a komunikačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Moderátorkou je Hana Potměšilová. Třetí sekce, kterou moderuje Renata Škopková, představí technologie pro osoby se sluchovým postižením.

Jaroslav Winter zahajuje 14. ročník konference INSPO

Vystavovatelé

Využití výstavní plochy v předsálí k podrobnějšímu seznámení účastníků se svým produktem či projektem je zpoplatněno částkou 2000 Kč + DPH za 1 stůl. Pro vystavující organizace bude připravena soutěž o nejlepší expozici, o které rozhodnou hlasováním návštěvníci konference. Vítěz obdrží 5 000 Kč. Zájemci o prezentaci ve výstavní části se mohou přihlásit na adrese winter@brezen.cz.

Přednášející

Další novinkou 15. ročníku bude soutěž o nejlepší prezentaci, kdy na základě hlasování účastníků bude udělena vítězi v každé sekci cena 5 000 Kč. Tato cena má motivovat přednášející k co nejlepší přípravě prezentace. Přednášející budou mít k dispozici PC s dataprojektorem a připojením k internetu a jejich prezentace by se měla vejít do 15 minut včetně diskuse. V prezentaci by se měli soustředit na předání nejdůležitějších informací s tím, že podrobněji mohou vše rozvést v příspěvku do sborníku konference, který obdrží všichni účastníci.

Protože v publiku budou sedět v drtivé většině koncoví uživatelé služby, prezentace by měla být prakticky zaměřená a jejím smyslem by mělo být ukázat, k čemu je vaše služba dobrá, v čem spočívají její výhody a jak může uživatelům usnadnit život.

Vzhledem k tomu, že odpolední program bude probíhat od 14 do 16 hodin, může v každé sekci vystoupit až osm přednášejících. Po krátké přestávce, během které pořadatelé sesbírají hlasovací lístky a sečtou hlasy, pak dojde k předání cen nejlepším přednášejícím a vylosováni a odměněni věcnými cenami budou i hlasující účastníci.

Přednášející neplatí konferenční poplatek.

Nabídky prezentací do sekce Přístupnost nejen webu je možné zasílat přímo na moji adresu radek.pavlicek@gmail.com ve formě stručné osnovy, jak máte v plánu svoji prezentaci pojmout, a to do 15. prosince 2014. Poté, co programový výbor konference vybere a sestaví z nabídek program, dostanou přednášející podrobnější instrukce. Termín pro odevzdání příspěvku do sborníku je 25. února 2015, aby bylo dost času na zredigování příspěvků a výrobu sborníku.

Těším se na vaše návrhy.

Související odkazy

Fotogalerie na Flickru

Fotogalerie na Flickru - INSPO 2014, 15. 3. 2014

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..