INSPO 2020 online proběhne v pondělí 12. října od 16.30

Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologických novinkách pro osoby se specifickými potřebami jsme kvůli trvající pandemii přesunuli do online prostoru. Místo celodenní konference jsme pro pro zájemce připravili atraktivní dvouhodinový program, který proběhne v pondělí 12. října od 16:30 a bude možné se do něj aktivně zapojit.

Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a facebookových profilech Nadace Vodafone, INSPO a dalších. Diváci budou moci vkládat svoje dotazy či komentáře a v průběhu vysílání na ně získají odpovědi. Otázky je možné vkládat již teď, a prostřednictvím Slido – INSPO 2020 online.

Program konference

Program vysílání bude velmi praktický, abychom předali co nejvíce zkušeností a poznatků z využívání novinek. Současně si vážíme toho, že naprostá většina účastníků si své vstupenky na březnový termín ponechala na následující rok a my se budeme těšit na viděnou nejen nyní 12. října online, ale snad i osobně příští rok v dubnu,“ konstatoval předseda BMI sdružení Jaroslav Winter, hlavní organizátor konference.

V průběhu akce bude zajištěno simultánní tlumočení do českého znakového jazyka i přepis mluveného slova.

A na co se můžete těšit?

 • Marek Janáč, moderátor: Zahájení
 • Jaroslav Winter, BMI sdružení: Od tyčky v ústech k umělé inteligenci
  Ohlédnutí organizátora konference INSPO za důležitými mezníky ve vývoji asistivních technologií, jak je zaznamenalo 20 ročníků INSPO.
 • Markéta Vítková a Michal Trnečka, Průša Lab: Hmatové knihy pro nevidomé čtenáře
  Ukázky 3D tisku hmatových modelů uzpůsobených potřebám zrakově postižených
 • Petr Herian, Newton Technologies: Beey – nová generace automatického rozpoznávání řeči
  Představení aplikace, díky které mohou diváci se sluchovým postižením od začátku pandemie sledovat na TV Beey televizní pořady a videa opatřené automatickými titulky.
 • Jan Cejthamr, OrCam, a Tomáš Kadlec: Revoluční pomůcka pro uživatele se zrakovým postižením
  Ukázky využití kamerového systému OrCam MyEye, zkušenosti jeho nevidomého uživatele.
 • Jan Fencl, Nadace Vodafone: Cena Nadace Vodafone Rafael
  Předání tradiční ceny za ICT inovace pro kvalitnější život lidí se zdravotním postižením, tentokrát jednomu z vítězů AI hackathonu.
 • Filip Maleňák, Aplikace Záchranka: Videopřenosy z místa nehody
  Předvedení nových funkcí aplikace Záchranka, kterou má v mobilu už 1,4 milionu uživatelů.
 • Kristýna Mertlová: Tvoje Láska
  Představení seznamky nejen pro handicapované
 • Mariana Chytilová, Jeden svět: Filmový festival bez bariér
  Co vše obnáší zpřístupňování informací pro různorodé publikum – na webových stránkách, sociálních sítích, v tištěných materiálech a při setkání naživo.

Původní celodenní program letošního ročníku INSPO by se měl uskutečnit, pokud to epidemická situace dovolí, 10. dubna 2021 v Kongresovém centru Praha.

Sledujte živý přenos INSPO 2020


Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami.

Partnery jubilejního 20. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení.

Záštitu konferenci poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

INSPO

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..