IAAP EU: Zapojte se do dění kolem přístupnosti v Evropské unii

International Association of Accessibility Professionals (IAAP, Mezinárodní asociace specialistů na přístupnost) je nezisková organizace, sdružující jednotlivce a organizace, které se profesně věnují přístupností, nebo se zabývají rozvojem svých dovedností a strategií v oblasti přístupnosti. Jejím cílem je pomáhat profesionálům v oblasti přístupnosti v rozvoji a kariérním postupu a podporovat organizace při začleňování přístupnosti do svých služeb, produktů a infrastruktury.

Od roku 2018 IAAP buduje základy v Evropě a podporuje nejen členské státy EU. IAAP založila místní a regionální pobočky ve Velké Británii, Skandinávii, Německu, Rakousku a v německy mluvících částech Švýcarska.

Protože společné směrnice k přístupnosti pomáhají sbližovat jednotlivé členské státy, IAAP začala nabízet služby specifické pro Evropskou unii. Na podzim roku 2020 tak zahájila svou činnost Iniciativa IAAP EU, kterou vede Susanna Laurin, zástupce G3ict/IAAP pro EU. Pod hlavičkou IAAP EU jsou nabízeny webináře, newsletter či pořádání akcí, zaměřených na dění v Evropské unii, jakož i podpora místních poboček v Evropě.

Chcete se o IAAP EU dozvědět více?

Pak přijďte na některou z informačních schůzek. Během schůzky vás stručně seznámíme s výhodami IAAP pro členy a zodpovíme všechny otázky týkající se certifikace, úrovní členství, místních poboček nebo politiky Evropské unie v oblasti přístupnosti. Členové a zaměstnanci IAAP působící v EU se na schůzkách podělí o své zkušenosti a zodpoví dotazy.

Jednacím jazykem je angličtina, k dispozici bude i přepis mluveného slova do textu.

Termíny nejbližších informačních schůzek

  • Úterý 11. října 16 až 17 hodin
  • Středa 19. října 16 až 17 hodin

Přihlásit se na informační schůzku o IAAP EU

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..