Čitelná Praha: Pomozte nám otestovat nový navigační systém pro Prahu

Společně s kolegy z projektu Théseus spolupracujeme s týmem na výzkumu zpětné vazby na nově připravovaný navigační systém v Praze. Aby byl tento systém navržen pro všechny lidi bez rozdílu, potřebujeme dobře znát potřeby těch, jimž bude při cestování pomáhat.

Projekt Čitelná Praha představuje chytrý navigační systém v ulicích i ve veřejné dopravě, který zlepší každodenní život ve městě, ať už se v něm pohybujete po vlastních, zvolíte nějaký způsob dopravy nebo jejich kombinaci.

Podrobnější informace o projektu Čitelná Praha a způsobu sběru zpětné vazby najdete na adrese citelnapraha.webflow.io.

Jak testování probíhá?

  • Potkáme se ve stanici metra Palmovka, kde se cestující již několik měsíců orientují podle nových prvků.
  • Během společné procházky absolvujeme s vybranými uživateli celou cestu z nástupiště na povrch a zpátky.
  • Budeme simulovat situace, které každodenně lidé zažívají, a sledovat jejich reakce na prvky nového informačního systému nainstalovaného na Palmovce.
  • Po skončení této procházky s nimi ještě povedeme detailní rozhovor k pochopení srozumitelnosti, čitelnosti a funkčnosti nového systému.

Odměnou za Váš čas bude poukaz na nákup v hodnotě 700 Kč a možnost být těmi, kdo pomohou udělat Prahu čitelnější pro lidi, kteří se v ní pohybují. Což jste i Vy sami 🙂

Procházka a navazující rozhovor trvají dohromady 90 minut. Do testování se mohou zapojit také děti spolu s rodiči. V tom případě testování trvá trvá 60 minut a odměnou je poukaz v hodnotě 500 Kč.

Jak můžete pomoct k tomu, aby v Praze již nikdo nebloudil?

Vyplňte dotazník, či je rozešlete nebo sdílejte (třeba prostřednictvím sociálních sítí) svým klientům a členům a pomozte nám oslovit dostatek potenciálních respondentů.

Vaší pomoci si moc vážíme a děkujeme za spolupráci.

Registrace do výzkumu nového navigačního systému Hlavního města Prahy

Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..