Aktualizované skripty odečítacího programu JAWS pro Lingea Lexicon 5

Před časem jsem v článku Zpřístupnění slovníků Lingea Lexicon 5 upozorňoval na sadu skriptů pro dozvučení aplikace Lingea Lexicon 5, která umožňuje uživatelům odečítacího programu JAWS samostatnou a efektivní práci s tímto slovníkem.

Nová verze skriptů, která je ke stažení z adresy www.galop.cz/beta/JXLL5v088.exe či dostupná přes novou aktualizační funkci (viz níže), přináší

  • opravy několika drobných chyb,
  • automatické přečtení první řádku po přechodu do okna výkladu, respektive fulltextu (Ctrl+X, respektive Ctrl+U) a automatické přečtení řádku po Ctrl+PgDn a Ctrl+PgUp v těchto oknech,
  • mazání případné starší verze ve složce s uživatelským nastavením JAWSu.

Stávající uživatelé mohou vyzkoušet novou funkci pro aktualizaci skriptů. Když při práci v Lingea Lexiconu stisknou klávesovou zkratku JAWSKey+Alt+Q, zobrazí se webová stránka s informacemi o aktuální verzi skriptů, z níž je pak možné si novější verzi skriptů běžným způsobem stáhnout a nainstalovat.

Detailní informace o tom, co vše je pomocí skriptů zpřístupněno a jak je lze používat, jsou k dispozici v nápovědě ke skriptům, kterou jsme přepracovali tak, aby byla ještě přehlednější.

Radek Pavlíček

Radek Pavlíček

Radek se přístupnosti a speciální ICT pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1999.Blog POSLEPU založil v roce 2007 a protože práce je mu koníčkem, stále jej baví na něj psát a udržovat ho aktivní a aktuální.
Radek Pavlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *